“Mutand virüs Bartın’da da var” dedi rakam verdi…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dinamik denetleme süreci başladı, Bartın’da bin kişilik ekipler sokak sokak denetime çıktı. Bartın Valisi Sinan Güner de şehir merkezinde denetlemelere katıldı.

BARTINSTAR/GÜNDEM

Vali Sinan Güner, Bartın’daki son duruma ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Öne çıkan satır başladı şöyle: “Mutand virüs evet bizde de var. İstanbul temaslı. Bölgede vaka sayısı 29’dan aşağıya değil. Daha sonuçlar geliyor, test kitleri belli bir kapasiteyle çalışıyor.

Kumluca tarafında bir karantina uygulaması var. Bu elzem bir durum. Bu köyün 30 tane giriş çıkışı var. Sadece asfalt yolu tutmakla olmuyor. Karantina kararı almak da uygulamak da çok zor. Burada mühim olan şudur, insanlar zarar görüyor. Sosyal hayat, eğitim hayatı, ekonomi zarar görüyor. Hala ikiye bölünmüş bir toplum var. Bir grup tamamen virüsü yalanlayan, bu kadar bilgiye, bu kadar ölene rağmen hala bunun olmadığını söyleyen var.

SARI RİSK SEVİYESİNİ MAVİYE DÖNÜŞTÜRMELİYİZ…

Sosyal ve ekonomik hayatın devamı için kurallara uyulması büyük önem taşıyor. Bugün biz bin kişi ile etkin bir denetim programına başladık. Bu her gün sürecek. Biz risk değerlendirmesinde sarı bölgedeyiz, yani bu orta risk anlamına geliyor. Orta risk grubu diğer turuncu ve kırmızıya göre daha rahat, sosyal ve ekonomik hayatı daha rahatlatan bir tedbir düzeyindeyiz. Bunu devam ettirmemiz lazım. Vatandaşlarımızın hayatlarının her aşamasında dikkatli olmalarını, bizim şu anda bulunduğumuz risk düzeyini korumamıza yardımcı olmalarını, hatta bu düzeyi maviye dönüştürmekte ortak çabamızı ortaya koymamız gerekiyor.

İNGİLTERE VARYANTI İLİMİZDE DE GÖRÜLDÜ, ALLAH KORUSUN…

Mutant dönemindeyiz. Yeni bir versiyon İngiltere varyantı ilimiz merkezde de görüldü. Bununla ilgili tedbirleri karantina ve hastaneye almak, dışarıya çıkarmamak şeklinde uyguluyoruz. Ama her şeyin başı maske, mesafe temizlik. Bu durumumuzu korumak zorundayız.  Hepimizin menfaati bundadır. Çocuklarımızın okula gitmesi, iş yerlerimizin açılması, ekonomik sosyal hayatın gelişmesi bizim en azından durumumuzu korumakta ya da daha iyiye gitmektedir. Allah korusun daha kötü sınıflandırmalar hepimizi kötü etkiler. Hep birlikte başaralım..

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
“Mutand virüs Bartın’da da var” dedi rakam verdi…

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir