Normalleşme yerele sıçradı! CHP heyeti, Aldatmaz’a gitti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret etmesiyle başlayan siyasette normalleşme, Bartın siyasetinde de kendini gösteriyor.

AK Parti Milletvekili Yusuf Aldatmaz, geçen hafta CHP’li Bartın Belediye Başkanı Rıza Yalçınkaya’ya iade-i ziyarette bulunmuştu. Bugün Ankara’ya giden CHP heyeti, Aldatmaz’ı Meclis’te ziyaret etti.

BARTINSTAR/ANKARA

Her ne kadar eylem ve söylemleriyle farklı cümleler kursalar da, iktidar partisi ile ana muhalefet partisi liderleri arasında başlayan “yan yana konuşabilme” becerisinı toplum kısa sürede satın aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Haziran ayının ilk haftasında CHP genel merkezini ziyaret etmesi bekleniyor.

Türkiye’nin özlediği uzlaşı kültürünün yeniden filizlenmesi, yerelde de kendini gösteriyor. Önceki hafta Bartın’ın CHP’li Belediye Başkanı Rıza Yalçınkaya, AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Aldatmaz’ı Meclis’te ziyaret etti.

Aldatmaz, ziyarete bir hafta sonra karşılık verdi. Bartın Belediyesi’ne giderek başkanlık makamında Yalçınkaya ile görüştü. Toplantıda Bartın’a yapılacak işler konuşuldu. Irmak projesinden yollarda yapılacak çalışmalara kadar Bartın’ın sorunları ele alındı.

TBMM’den bugün de gergin siyaset ikliminden uzak bir fotoğraf yansıdı. CHP Grup toplantısı için Ankara’ya CHP Bartın heyeti, Yusuf Aldatmaz’ı Meclis’teki odasında ziyaret etti.

BartınStar’a manşet olan fotoğrafta sırasıyla (sol baştan) şu isimler yer aldı: Bartın il genel meclisi üyeleri Hakan Ceylan ve Hakem Çetin, CHP Bartın Merkez İlçe Başkanı Fatma Mazhar, CHP Bartın İl Başkanı İsmail Cem, Yusuf Aldatmaz, CHP Kurucaşile İlçe Başkanı Reyhan Özhan Aybilek, Bartın Belediye Meclis üyesi Figen Yurtsever Akin, CHP Bartın Gençlik Kolları Başkanı Tolga Küçükyılmaz yan yana yer aldı.

Ziyaretti yine Bartın ve Bartın’ın sorunları konuşuldu. Değiştirilemez gündem, tabi ki ırmak ıslah projesiydi. Taraflar birbirini dinledi, gayri resmi buluşma samimi diyaloglarla sona erdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Normalleşme yerele sıçradı! CHP heyeti, Aldatmaz’a gitti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir