O doktor Bartın’da görevli değil

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bartın Kadın Doğum Hastanesi’nin iki yoğun bakım ünitesinden birinde tedavi gören bir doktorun koronavirüs testinin pozitif çıktığı haberi şehirde hızla yayılınca Valilik peş peşe açıklamalar yaptı: Ağır şüpheli bir hasta ve yakınları karantina altında.

Bartın hareketli bir güne uyandı. Bartın Kadın Doğum Hastanesi’nde bir doktorun koronavirüs taşıdığı haberleri üzerine Valilik; “Şu an itibariyle hastanemizde yatan olası kuvvetli şüpheli bir vak’a bulunmakta olup tam izole durumda, bütün tıbbi tedavileri yapılmaktadır. Belirlenen algoritma gereğince bu kişi ile temas eden bütün kişiler Valiliğimizce belirlenen izole bir alanda karantinaya alınmıştır” bilgisini verdi.

O şüphelinin Bartın’da bir süredir kanser tedavisi gören ve Kocaeli’nde özel bir hastanede görev yapan bir doktor olduğu öğrenildi. Umreye giden ve bir süre önce Bartın’a döndükten sonra Kadın Doğum Hastanesi yoğun bakım ünitesinde kanser tedavisi gören doktorun, ailesi ve temas kurduğu tüm kişilerin yeni inşa edilen kız öğrenci yurdunda karantina altına alındığı öğrenildi. Hastanın virüs taşıdığına ilişkin somut bir kayıt yok.

Valilik, bu karantinaya 15 Mart’tan sonra şehre yurt dışından da giriş yapan herkesin dahil edileceğini duyurdu. Valilik, olaya ilişkin sadece resmi açıklamalara itibar edilmesini, ayrıca sağlık çalışanlarına herkesin yardımcı olmasını istedi.

Benzer bir gelişme de Zonguldak’ta yaşandı. Zonguldak’ta yüksek ateş ve halsizlik şikayeti ile bir kişinin Bülent Ecevit Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde yoğun bakıma alındığı ve tedavi süreci devam eden hastadan numune alındığı öğrenildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
O doktor Bartın’da görevli değil

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir