Otobüs firmaları ve çay ocağının kirası alınmayacak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İl Genel Meclisi’nin ekim toplantıları sona erdi. Özel İdare, pandemi sürecinde kapalı kalan otobüs işletmeleri ile çay ocağın kirasını almayacak. Bartın Üniversitesi’nin su ihtiyacı için kurulan su kuyusu da 25 yıllığına üniversiteye devredildi.

BARTINSTAR/GÜNDEM

İl Genel Meclisi’nin 5 gündem maddesiyle başlayan ve 5 gün süren Ekim ayı toplantıları sona erdi. Pandemi sürecinden etkilenen şehirlerarası otobüs terminalindeki işyerlerinin kiraları ile ilgili gündem maddesi karar bağlandı.

ÖZEL İDARE’NİN KİRACILARI ÖDEMEYECEK

Otobüs firmalarının vermiş olduğu dilekçeler ışığında, pandemi sürecinde faaliyeti durdurulan işletmelerden 27.03.2020 – 01.06.2020 tarihler arasındaki kira ücretlerinin alınmamasına ve işletmelerin sözleşme sürelerinin 2 ay uzatılmasına karar verildi.

Söz konusu süre içinde faaliyeti durdurulmayan Metro Turizm Seyahat Org. Tic. AŞ.’nin de bakanlık genelgesi kapsamında değerlendirilerek söz konusu tarihler arasındaki kira ücretlerinin tahsilinin kalan kira süresine bölünerek eşit taksitler halinde alınmasına oybirliği ile karar verildi.

Ayrıca aynı kapsamda gündemin 4’üncü maddesinde yer alan mülkiyeti İdare’ye ait hizmet binası zemin katta bulunan çay ocağı işletmecisinin de vermiş olduğu dilekçe incelendi. Çay ocağının faaliyete geçinceye kadar kira bedellerinin alınmamasına, kiracının kapalı bulunduğu süre kadar talebi halinde sözleşme süresinin uzatılmasına meclisin oybirliği ile karar verildiği.

SU TESİSİ ÜNİVERSİTEYE 25 YILLIĞINA DEVREDİLİYOR

Bartın Üniversitesi Kutlubey Kampüsü kullanma suyu ihtiyacının karşılanması için yapılan su kuyusu, ishale hattı ve iki adet transfer deposundan oluşan tesisin kullanım hakkı, Bartın Üniversitesine 25 yıl süre ile protokol yapılarak verilmesine karar verildi. Mevzuat gereği konuyla ilgili Vali veya valinin görevlendireceği bir personele yetki verilecek.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Otobüs firmaları ve çay ocağının kirası alınmayacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir