Özgür Özel, ittifakın cumhurbaşkanı adayını Bartın’da açıkladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özel şu ifadeleri kullandı: “Sayın Genel Başkan, büyük ittifakın mutabakatı ve kendisinin adaylaşmasıyla ilgili ortaya koyduğu belli kriterler var. Onlar hayata geçene kadar televizyonlarda yapılan her türlü aday tartışmasını izlemeyin.”

BARTINSTAR/SİYASET

CHP Grupbaşkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında dün Bartın’da temaslarda bulundu. Bartın Kültür Merkezi’nde gerçekleşen örgüt buluşmasına katılım yoğun oldu. Uzun bir aradan sonra ilk kez il, ilçe ve belde örgütlerini bir araya getiren buluşmada salon canlı, Özgür Özel heyecanlıydı.

Sığınmacı sorununda yoksulluğa parti politikalarını anlatan Özel, konuşmasının son bölümünde “İki çağrım var Bartın’dan” dedi. Cumhurbaşkanı adayının kim olduğuyla ilgili yaptığı tarifte “Genel başkanın adaylaşma süreci” ifadesini kullandı. Salondan büyük alkış alan konuşmasında Özgür Özel özetle şu mesajları verdi:

BİR ŞEKİLDE BU PARTİDEN AYRILANLAR: KAPIMIZ ARDINA KADAR AÇIK

“İki çağrım var Bartın’dan. Birincisi bugün CHP’de olmayanlar. Yeni il binası alınmış, tebrik ederim emeği olanları. O bina, bu parti, baba evidir. Herkes baba evinde doğar. Kimi evlenir, kimi iş kurar baba evinden gider. Baba evinde çorba kaynamakta, baca tütmektedir. İşi bozulan, birliği düzeni bozulan bilir ki baba evi orada durmaktadır. 100 yıl önce o baba, bu evi kurdu. İyi olsun diye başka partilere oy verilmiş olabilir. Bugün şikayeti olan esnaftan emekliliğini bekleyene, işsizinden çalışana… Baba evinin kapıları sonuna kadar açık. Baba evinin baş köşesine buyrun gelin. Bir de buradakilere söyleyeyim; bu güne kadar neredeydiniz şimdi mi aklınıza geldi demeyin. Bu baba evinin tapusu ne bende ne Kemal beydedir. Bir kişidedir. O da Mustafa Kemal Atatürk’te. Madem ki yüzde 95 Atatürk’ü severiz diyor, işte baba evi. Cumhuriyetin ikinci yüzyılının kurtuluş reçetesi budur. O yüzden herkesin yeri baba evidir.”

CUMHURBAŞKANI ADAYINI AÇIKLAYIP GİDEYİM BARTIN’DAN… İŞTE O SÖZLER-VİDEO

“Bir şeyi açıklayıp öyle gideyim Bartın’dan. Cumhurbaşkanı adayını açıklayayım. Şunu söyleyeyim; ben Cumhuriyet Halk Partisi’nin grup başkanvekiliyim. Ve sayın genel başkan, bir parti, eğer iktidara gelecekse Türkiye’nin siyasal rejiminde, genel başkanı yürütmenin başına gelir. Sayın Genel Başkan hepimizden, büyük ittifak, 6’lı ittifakın mutabakatı ve o kendisinin adaylaşmasıyla ilgili ortaya koyduğu belli kriterler var. Onlar hayata geçene kadar, olana kadar televizyonlarda yapılan her türlü spekülasyon, her türlü aday tartışması sizin, bizim, herkesin enerjisini başka bir yere çevirmek içindir. Adayın kim olduğunu merak eden herkese söylüyorum; aday kim diye soruyorsanız, aday, bu soruyu soran sizsiniz kardeşim.

Dönüp dönüp aday kim diye sormanın yerine aday benim demenin günüdür. Emekli öğretmen, rejimi kurtaracak o 1 oyu istemenin zamanıdır. Ustalık hakkı için, komşuluk hakkı için, tertiplik hakkı için cumhuriyeti kurtaracak 1 oyu istemenin zamanıdır. Bu gece aday kim tartışmalarını izlemeyin. Uyuyun yarın sabah cumhurbaşkanı adayı olarak kalkın. Bunu yaparsınız, eninde sonunda CHP’nin adayı 13. Cumhurbaşkanı olacak.”


Uzun bir aradan sonra bir araya gelen CHP örgüt buluşmasında Özgür Özel’e ilgi büyüktü.
Fotoğraf çektirmek için kimisi kolundan çekti, kimi ceketinden. Partililer bol bol selfie çekti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Özgür Özel, ittifakın cumhurbaşkanı adayını Bartın’da açıkladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir