RAYLI SİSTEM 5-10 SENE SONRA

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, 9 yıllık görev süresine ilişkin basın bilgilendirme toplantısı düzenledi. Bartın’ın çılgın projesi olarak anılan ve üniversiteden çıkarak tüm şehri dolaşan hafif raylı sistemle ilgili “İmam planına koyduk. Yapımı 5-10 sene sonra” ifadesini kullandı. Akın’ın milletvekili adaylığı teklifini geri çevirdiği, bir dönem daha belediye başkanlığı yapmak istediği ifade edildi.

Bartın Belediye Başkanı Cemil Akın, Gazhane Parkı’nda gazetecilerle buluştu, 9 yıllık görev süresinde yaptıkları değerlendirdi. Sözlerine, “Belediye Başkanlığı’nda 9. yılım ve bugün 2. dönemimde mazbatayı aldığım gün” sözleriyle başlayan Akın, bu süre içinde güzel çalışmalar yaptıklarını anlattı.

PROJELERİMİZİN YÜZDE 69’U TAMAMLANDI

Cemal Akın, yapılan ve yapılamayanları “Biz Belediye Başkanlığı için aday olduğumuzda 52 projeyle çıkmıştık ama daha sonra ilave projelerle 90 proje oldu. Bu 90 projemizin de 62 tanesi bitti yani yüzde 69’u bitti. Yüzde 15’i de bu dönem sonunda bitecekler. Bu projelerimizin yüzde 16’sı da yapılamadı. Bu projelerimiz de; Gazi Ortaokulu’nun oraya alt geçit projesini Karayolları yapacağız dediği için biz yapamadık. E-imar projesini de imar planı bitmediği için yapamadık, Kadın Sığınma Evi yapacağız demiştik bunu da artık Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı müdürlükler yaptığı için yapamadık” sözleriyle anlattı.

RAYLI SİSTEMİ İMAR PLANINA ALMASAYDIK YAPILAMAZDI

Orduyeri’nde trafiğe neden olan ve mevzuat nedeniyle bir türlü mesafe alınamayan TOKİ köprüsüne değinmeyen Cemal Akın, başkanlığı döneminde en çok heyecan yaratan hafif raylı sistemle ilgili uzun vadeli konuştu. Başkan Akın “Üniversite’den başlayarak Bartın’ı tamamen dolaşan raylı sistem projemiz vardı. Bunu da imar planına koyduk ama yapılması 5-10 sene sonra olur. Ancak imar planına koymasaydık bunu asla yapamazdık” diye konuştu.

“Yani bu projelerimiz de yapılamayacağından değil, ileriye dönük olduğu ve bazılarını başka kurumlar yaptığı için yapılamadı. Yoksa projelerimizi askıya aldığımızdan ötürü yapılamamış değiller” diyen Başkan Akın, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin toplu açılış için Bartın’a geleceğini duyurdu:

DEVLET BAHÇELİ TOPLU AÇILIŞ TÖRENİ İÇİN GELECEK

5 Mayıs’ta açmamız gereken yerler var çünkü Allah nasip ederse, ülkede bir sıkıntı olmazda 5 Mayıs’ta Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli, Bartın’a geliyor. Toplu açılış töreni yapılacak, programı daha netleşmedi. Toplu olarak açılışını yapacağımız projelerimiz arasında Kaynarca Spor Kompleksi ve Yaşam Merkezi var. Buradaki çalışmalar artık bitmek üzere. Kavaklı Yaşam Merkezi, Kadın Danışma Merkezi, Paylaşım Merkezi, Evde Bakım Sosyal Hizmet Merkezi olarak 4 tane işi beraber yapacağımız eski İtfaiye Binasının da güçlendirmelerini yaptık ve bu işler için uyarladık.

MİLLETVEKİLLİĞİ ÖNERİSİNİ GERİ ÇEVİRDİ

Öte yandan daha önce “Bartın bütünşehir olsa da olmasa da adayım” açıklaması yapan Cemal Akın’a MHP Genel Merkezi’nden milletvekili adaylığı teklif edildiği öğrenildi. Bartın Gazetesi sahibi Cemal Aliş’in duyurduğu habere göre Cemal Akın, vekil adaylığı önerisini teşekkür ederek geri çevirdi ve bir dönem daha Bartın Belediye Başkanı olarak hizmet etmek istediğini söyledi.

FOTOĞRAF: Başkan Akın, 9. yıl pastasını kesmeden önce bir hafta önce emekli olan gazeteci Arif Üçler’e de jest yaptı. Başkan Akın, “Bu akşam Arif’in emekliliğini de kutluyoruz. Allah herkese nasip etsin” demesi üzerine Cemal Akın, Arif Üçler, Esen Aliş, Çetin Asma ve Erkan Ahçıoğlu pastanın mumlarını birlikte söndürdü. Akın “Birlikte nice yıllara erişmek ve hizmet etmek dileğiyle” dileğinde bulundu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
RAYLI SİSTEM 5-10 SENE SONRA

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir