Siyasette tecrübesiz, gaflete kapılmış

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu’nun “PKK’dan oy istedi” haberlerine konu olan konuşması için MHP İl Başkanı, “Siyasette yeni ve tecrübesiz olduğu için oradaki programda söylediğinin bir gaflet olduğuna inanıyorum” dedi.

CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu’nun, büyük tepki gören, “…biz 31 Mart seçimlerine giderken de bu kardeşlerimizin oyuna talibiz. PKK’lıdırlar, Zillet İttifakı üyesidirler hiç fark etmez” şeklindeki sözlerine MHP Bartın örgütünden ilk tepki geldi.

AK Parti’nin duruma suskun kalmakla eleştirdiği MHP’nin İl Başkanı Ercüment Özçelik, “Milliyetçi Hareket Partisi hiçbir konuya sessiz kalmaz” dedi. Özçelik, AK Parti’ye oranla daha yumuşak bir eleştiri getirdi, şu ifadeleri kullandı:

VEKİLİMİZ BARTIN’IN KÖKLÜ AİLESİNDEN

“Ani sözler ve söylemler insanları maalesef geri dönüşü olmayan yollara sokarlar. Siyasette söz ağzınızdan çıkana kadar sizi, çıktıktan sonra camianızı etkiler. Şu anda vekilimizin yaptığı gaflet gibidir. Sayın Aysu Bankoğlu kardeşimiz yeni bir vekilimiz. Bartın’ın değerli ve köklü ailelerinden birinin evlatlarındandır. Fakat siyasette yeni ve tecrübesiz olduğu için oradaki programda söylediğinin bir gaflet olduğuna inanıyorum ve bir gaflete kapıldığına inanmak istiyorum. Çünkü PKK bir terör örgütüdür. Hukuka yansımıştır, bunun gereğini adalet yapacaktır. Çok da yorum yapmak doğru değildir. Bizim adımıza da kimse yorum yapmasın. Herkes işine baksın.”

KALAYCI: BARTINLI OLARAK ÇÖK ÜZÜLDÜM

Bankoğlu’nun sözlerine bir tepki de AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı’dan geldi. Kalaycı, “Bir Bartınlı olarak gerçekten çok üzüldüm. Bizim Bartın’da CHP’li kardeşlerimizin hiçbirinin PKK’lıların oylarına asla ve asla talip olmayacağını biliyoruz. Onların da bu konuda tepkilerini milletvekillerine iletmelerini istiyorum. Çünkü Bartın’ın isminin PKK ile anılmasını asla kabul etmiyoruz” ifadelerini kullandı.

Bankoğlu’nun söz konusu konuşmaya ilişkin “Kinaye yaptım” açıklamasına rağmen Ankara Başsavcılığı “terör örgütü propagandası yapma”, “suçu ve suçluyu övme” suçlamasıyla soruşturma başlatmıştı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Siyasette tecrübesiz, gaflete kapılmış

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir