Siyasette yeni bir Kumlucalı! Listeye son dakika takviyesi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeniden Refah Partisi, Bartın il genel meclisi adaylarını açıkladı. Listede sürpriz isimler yer aldı. AK Parti’nin eski gençlik kolları başkanı Mücahit Demir, partisinde aradığını bulamayınca Yeniden Refah rozetini taktı. 2’nci sıradan listeye girdi.

Yeniden Refah’ın Ulus 1’inci sıra adayı ise Kumluca esnaflarından Mehmet Öztürk oldu. Siyasetin yeni yüzlerinden olan Öztürk, ilk kez bir seçim sürecinde aktif siyaset yapacak. Amasra’da ise Ali Özdarçın listede.

BARTINSTAR/SİYASET

Kumluca beldesi, Bartın siyasetine ürettiği insan kaynağı ile dikkat çekiyor. Hemen her partinin çeşitli mevkilerinde Kumlucalı isimler var.

Kumluca’da doğup siyaset sahnesinde boy gösteren son isim Mehmet Öztürk oldu. 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimi öncesi partiler, aday listelerini seçim kurullarına sundu. Yeniden Refah Partisi’nin il genel meclisi adayları listesinin başında Orhan Çakmak yer aldı.


Mehmet Öztürk’e rozetini il başkanı Baki Kebapçı taktı. Programda Bartın Belediye Başkan adayı Faruk Tutkun da yer aldı.

ULUS’TA MEHMET ÖZTÜRK İLE YARIŞACAK

Ulus 1’inci sıra adayı ise Kumluca esnaflarından Mehmet Öztürk oldu. Siyasetin yeni yüzlerinden Mehmet Öztürk, kısa süre önce Yeniden Refah’a üye olmuştu. 36 yaşındaki Öztürk, Bartın merkez ve Kumluca’da plastik doğrama üzerine açtığı işletmelerle iş hayatına devam ediyor. Öztürk, evli ve 3 çocuk babası.

MÜCAHİT DEMİR SON DAKİKA LİSTEYE GİRDİ

Merkez adayları arasında listenin başına Orhan Çakmak’ı yazan partinin ikinci sırası dikkat çekici. AK Parti’nin eski gençlik kolları başkanı Mücahit Demir, AK Parti’den il genel meclisi üyeliği için başvuru yapmıştı. AK Parti’de aradığını bulamayan Demir, son dakika kararıyla Yeniden Refah Partisi rozeti takarak listeye girdi. Demir, merkez adayları arasında ikinci sırada yer aldı.


Mücahit Demir’in partiye katılım rozetini, il başkanı Baki Kebapçı taktı. Bartın Belediye Başkan adayı Faruk Tutkun’un da katıldığı programda Kebapçı, “Türkiye’nin en hızlı büyüyen partisiyiz. Kısa süre sonra MHP ve İYİ Parti’yi de geçeceğiz” dedi.

YENİDEN REFAH PARTİSİ’NİN BARTIN İL GENEL MECLİSİ ADAYLARI:

Orhan Çakmak
Mücahit Demir
Sezgin Karaman
Önder Özen
Eren Saraç
Ersin Kebapçı

ULUS:
Mehmet Öztürk
Tekin Yanbalak

AMASRA:

Ali Özdarçın

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Siyasette yeni bir Kumlucalı! Listeye son dakika takviyesi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir