Son saldırı bardağı taşırdı! Suskunluğunu bozdu

Kimisi “kaç para aldın” diye sordu, bir başkası menfaatçilikle suçladı. Fikri yokmuş gibi ‘kandırdılar’ yakıştırmaları yapıldı. Suçlamalar ve hakaretler bitmek bilmedi.

Son olarak Tekkeönü’nde kalabalık içinde yüksek sesle çirkin hakaretlere uğraması bardağı taşırdı. CHP’den istifa ederek AK Parti’ye geçen İl Genel Meclisi üyesi Nurdanur Metin, BartınStar’a konuştu: Kimseden korkmuyorum.

BARTINSTAR/GÜNDEM

Geçen haftanın en çok konuşulan ismiydi o. Bartın siyasetinde ender görülen bir parti değiştirme olayı ve ardından sosyal medyada ortalığa saçılan mesajları görünce ulaştık kendisine. “CHP’lilerin oylarıyla seçildin, neden ayrıldın?” diye de sorduk, iddia edildiği gibi “Kaç para aldın? Seni kim kandırdı?” diye de. İlginç yanıtlar aldık. Hazırsanız başlayalım…

xxx


Üç çocuk annesi 41 yaşında bir kadın Nurdanur Metin…

İki sene öncesine kadar siyasi bir geçmişi yok Nurdanur Hanım’ın. Kurucaşile’de yerleşik eski eşi MHP’den İl Genel Meclisi üyesiydi. Kendisi de MHP kadın kollarında rol alıyordu. 2019 seçimlerine birkaç ay kala eski eşi, partisinden istifa ederek CHP’ye geçti. Ancak bu geçiş, hiç ummadıkları sonuçlar doğuracaktı.

Yeni partisinden il genel meclisi adayı olmak isteyen eski eşine seçim kurulundan onay çıkmayınca bu kez teklif kendisine geldi. Her ne kadar “Ben yapamam” dese de ‘hep yanında olup destek vereceğiz’ sözleri üzerine kabul etmiş teklifi. Seçim sonunda artık İl Genel Meclisi’nin tek kadın üyesi olmuş…

HEPSİNE ANLATMAMA RAĞMEN KİMSE YANIMDA DURMADI, ÇOK KIRILDIM

İki yıldır meclis çalışmalarına katılan Nurdanur Metin, geçen hafta sürpriz bir kararla partisinden istifa ederek AK Parti’ye geçti. “Neden” sorumuza şöyle yanıt verdi: “Ben siyaseti iyi bilen biri değilim. Meclis kolay bir iş değil, tüzükler, mevzuatlar. Bir ay önce eşimle bir ayrılık yaşadık. Bu süreçte partiden kimse arayıp sormadı. Meclis çalışmaları için yönlendiren, yanımda duran, yardım eden, destek veren olmadı. Bunu CHP içinde en alttan en üste kadar defalarca kez dile getirdim. Resmen yalnız bırakıldım. Böylesine ortada bırakılmama çok kırıldım. Şimdi ayrıldıktan sonra sitem ediyorlar. ‘Size söylemiştim’ diyorum, beni dinlemekten çok kendi istediklerini söylüyorlar…”

“Aysu (Bankoğlu) Hanım aradı mı?” sorumuza Nurdanur Hanım “Evet aradı. ‘Neden daha önce anlatmadın, çözerdik’ diye sitem etti. Oysa sadece ona değil, herkese anlatmıştım” yanıtını verdi.

BANA OY VEREN İNSANLARA DAHA ÇOK KATKI VERMEK İSTEDİM

İki yıldır meclise gelip gittiğini, hiçbir etkinliklerinin olmadığını ve bu durumun çok rahatsız edici olduğunu ifade eden Nurdanur Metin, “3 yıl daha buradayım sonuçta. Durum böyle olunca yaptığım işe yoğunlaşmaya karar verdim. Bana oy veren insanlara nasıl daha çok katkı sunabileceğimi düşündüm. Kurucaşile’de 28 köy var. Bu köylere nasıl daha iyi hizmet verebilirim… Siyaseten kimse destek olmayınca Meclis’te Kurucaşile’den AK Partili bir üye daha var. Onunla birlikte daha faydalı işler üretebileceğimi düşününce kararımı verdim. Önce çocuklarıma danıştım. Olumlu yaklaştılar. Annem de bir şey demedi. Rahmetli babam zaten AK Parti’ye oy verirdi…” diye konuşuyor.

AK PARTİ’DE FARKI İKİ GÜNDE HİSSETTİM, ÇOK DESTEK OLUYORLAR

“Yeni partide nasıl karşılandınız?” sorumuza “Her konuda yardım ediyorlar. Mecliste ele alacağımız konularda fikrimi sorup talebimin olup olmadığını soruyorlar. İki yıldır mecliste sadece oturup eve döndükten sonra şimdi bu iklim, insanlara faydalı olabilmek çok güzel. İki günde farkı gördüm. Örneğin dün hiç olmadığı kadar özgüvenli girdim meclise” yanıtını veriyor.

BAZI CHP’Lİ DOSTLARIM GÖNÜL KOYDU, ONLARA KIZMIYORUM

Bu kararından sonra tepki gösteren, gönül koyan çok arkadaşı olduğunu anlatan Nurdanur Hanım, “İhanet ettin, hakkımı helal etmiyorum diyenler oldu. İçinde hakaret olmadığı sürece her eleştiriye açığım. Onlara saygısızlık etmek değil niyetim. İnsanlar tercihime saygı göstermeli. Kişisel bir menfaat peşinde değilim. Tek gayem bana oy veren insanlara daha çok faydalı olabilmek. Kimi farklı düşünceler beni üzdü. 2 yılda ne yaptı da şimdi yapacak diyenler oluyor. Hayır, şimdiden sonra daha çok katkı verebilirim” diyor. Bu cevabın ardından peş peşe soruyoruz:

PARA TEKLİF ETTİLER Mİ, SİZİ KİM KANDIRDI?

Böyle bir geçiş için size para teklif edildi mi?

  • Hayır. Hiç öyle bir teklif yok. Ben kendim katılmayı teklif ettim, onlar da kabul ettiler. Ve hiçbir şey vadetmediler.

Sizi kim kandırdı?

  • Kimse… Çocuk mu kandırıyorsunuz. ‘Ya tehditle ya parayla’ diyenler var. Bunların hiçbiri doğru değil. Tek başıma bu yola girdim ben. Kimseden de korkmuyorum. Sağlıklı düşünüyorum.

AĞIR HAKARETLER OLDU, ÇOCUKLARIM OLUMSUZ ETKİLENDİ

Çok çirkin yaklaşımlar, yakıştırmalara üzüldüğümü kaydeden Nurdanur Metin, “Argo, yakıştıramadığım ifadeler kullanılıyor. Çocuklarım da etkileniyor bu durumdan. Huzurları, psikolojileri bozuldu. Her şeyden önce ben bir anneyim. O ağır kelimeler yakışıyor mu?” cümlelerini kuruyor. Ve günlerdir eski eşinden telefonla ya da sosyal medyaya servis edilen paylaşımlara getiriyor konuyu. Ve Cuma günü yaşadığı hadiseyi anlatıyor:

TEKKEÖNÜ’NDE HALKI BANA KARŞI KIŞKIRTMAYA ÇALIŞTI

“Öz babaları böyle cümleler kurarsa başkaları ne demez. Cuma günü resmi bir iş için Kurucaşile’ye giderken Tekkeönü’nde durakladım. Cuma vaktiydi, kalabalığın arasında gördü beni. Ve bağıra çağıra herkesin içinde çirkin, hakaret dolu ifadeler kullandı. İnsanları aleyhime provoke etmeye çalıştı. Arabayı durdurup insem çıkacak hadiseyi hayal bile edemiyorum. Herkes şahit. Yaptığı şey çok çok ayıp. Sonra özür dilemeler… Telefonda da sürekli hakarete uğruyorum. O paylaşımları takip etmiyorum ama arkadaşlarım bitmek tükenmek bilmeyen mesajları görüp bana iletiyor. Onlar da üzülüyor bu duruma. Artık ardıma dönüp bakmıyorum, şu zor süreci atlatıp işime, aileme yoğunlaşmak istiyorum.”

YILMAZ BEY ARADI, ‘AİLEMİZE HOŞ GELDİN’ DEDİ

“Bu süreçte başka partiye geçmeyi düşündün mü” sorumuza “MHP’den de teklif geldi. Ben AK Parti’yi tercih ettim” yanıtı veren Nurdanur Hanım’a son olarak “Yılmaz Tunç aradı mı?” diye soruyoruz. ‘Evet’ diyor, devam ediyor: “Yılmaz Bey, Turhan (Kalaycı) Bey aradılar. Ailemize hoş hoş geldin dediler. İl Genel Meclisi Başkanımız Kenan Bey, parti teşkilatları hepsi arayıp tebrik ettiler. Ben de bundan sonra Kurucaşile bölgemize, turizm başta olmak üzere yol ve su gibi konularda elimden gelen katkıyı sunmaya çalışacağım.”

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (1)

HIZLI YORUM YAP

sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
2.429.605

VAKA

2.307.721

İYİLEŞME

25.073

ÖLÜM

121.884

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
99.655.985

VAKA

54.952.524

İYİLEŞME

2.137.931

ÖLÜM

44.703.461

AKTİF VAKA

Yazarlar
Video
Galeri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Bartın Star | Yeni Bartın'ın Açılış Sayfası'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Bartın Star | Yeni Bartın'ın Açılış Sayfası'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.