Sosyal araştırmalar bakın Bartın için ne diyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Araştırmalara göre Covid-19 bundan böyle yaşamımızdan kolay kolay çıkmayacak. Bu durumun sosyal etkileriyle ilgili araştırmalardan çıkan sonuç: Küçük şehirlerin popülaritesi artacak…

Yeni tip Koronavirüs’le mücadele nedeniyle dünyanın her yerinde günlük hayatlar büyük değişime uğradı. Arştırma şirketleri de çeşitli sosyal anketlerle bu değişimleri incelemeye başladı. Türkiye’nin tanınmış firmalarından Ipsos Araştırma Türkiye’nin CEO’su Sidar Gedik, T24’e verdiği mülakatta ilginç saptamalarda bulundu. 74medya’ya haber olmasını sağlayan cümleler ise Koronavirüslü yeni dünya düzeninde küçük şehirlerin popülaritesinin artacağı oldu. İşte Bartın gibi küçük şehirleri yakından ilgilendiren o cümleler:

ARTIK HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK

Bu dönemde uzaktan çalışma, uzaktan eğitim konusu çok büyük kitleler tarafından tecrübe edildi. Bu çalışma biçiminin avantajları ve dezavantajları konusunda çok daha bilgiliyiz artık. Her ne kadar insanların birçoğu alışkanlıklarından ve evdeki sistemlerini henüz tam oturtmamış olmaktan dolayı ofislerine, okullarına dönmek için gün saysalar da ben bu noktadan tam olarak eskiye dönüş olacağını düşünmüyorum. Aslında insanlar kendi yarattıkları trafik içinde saatler geçirerek gittikleri plazaları, okulları değil dostlarını özlediler. Bundan sonrası daha farklı bir dengede yürütülecek evden/ofisten çalışma hayatı olacaktır. 

EV İÇİNDE ÇALIŞMAYI SAĞLAYACAK ALTYAPI ÖNEMLİ

Uzaktan çalışabilme emlak piyasasını da etkileyecek. Bazı küçük şehirlerin popülaritesi artabilir, büyük şehirlerde ise “merkezi semt” tanımı değişecektir. Ev içinde rahat çalışmayı sağlayacak iletişim altyapısı çok daha önemli hale gelecektir. Bunun şirketler tarafından çalışana sağlanması şart temel bir araç olması da yüksek ihtimal. 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sosyal araştırmalar bakın Bartın için ne diyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir