Sürücüler dikkat! Bartın’da plaka tanıma kameraları o kural için ceza yağdırıyor!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bartın Emniyeti, Bartın’dan Zonguldak-Karabük ve Amasra giriş-çıkışlarındaki PTS ve KGYS kameralarının emniyet kemeri ihlallerine karşı aktif edildiğini duyurdu. Son 1 haftada 242 kişiye ceza kesildi. Uygulamanın saatleri de açıklandı.

BARTINSTAR/GÜNCEL

Bartın Jandarma trafik ekiplerinin Kozcağız yolu üzerinde 50 km hız sınırı ile vatandaşa kurduğu tuzak şehirde tartışılırken dikkat çekici açıklama, Bartın Emniyeti’nden geldi. “Amaç ceza yazmak değil” başlıklı bir basın bildirisi yayınlayan Bartın Emniyeti, kamuoyunun MOBESE olarak tanıdığı PTS (Plaka Tanıma Sistemi) ve KGYS  (Kent Güvenlik Yönetim Sistemi) kameralarının emniyet kemeri için aktif edildiğini duyurdu.

ÖLÜM VE YARALANMALARIN ÇOĞU EMNİYET KEMERİ TAKMAMAMAKTAN

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bartın’da meydana gelen bazı trafik kazalarında yaşanan ölüm ve yaralanmaların, sürücü ve yolcuların emniyet kemeri takmamasından kaynaklı olduğu yapılan inceleme ve tespitlerden anlaşılmıştır. Kaza sonucu ölüm ve yaralanmaları ez aza düşürmek için emniyet kemeri kullanımı önem arz etmektedir.”

AMAÇ; EMNİYET KEMERİ KULLANIMINI EN ÜST SEVİYEYE ÇIKARMAK

İlimizde sürücü ve yolcuların emniyet kemeri kullanım oranlarını en yüksek seviyelere çıkartmak ve kaza sonucu yaşanan ölüm ve yaralanmaları en aza indirmek için PTS (Plaka Tanıma Sistemi) ve KGYS  (Kent Güvenlik Yönetim Sistemi) kameraları üzerinden Emniyet Kemeri denetimlerine ağırlık verilerek sürücü ve yolcularımızın trafik kurallarına uyma alışkanlığı kazanması hedeflenmektedir.

SON BİR HAFTADA 242 SÜRÜCÜYE YASAL İŞLEM UYGULANDI

Bu  amaç doğrultusunda ilimiz Zonguldak –Karabük, Amasra ve İnkumu yolları giriş-çıkış istikametlerinde bulunan  KGYS ve PTS kameraları üzerinden son iki hafta içerisinde yapılan denetimlerde somut verilere dayanarak (fotoğraflama yapmak suretiyle) emniyet kemeri kullanmayan 242 araç sürücüsüne yasal işlem uygulanmıştır.

İŞTE EMNİYET KEMERİNE AKTİF EDİLEN KAMERALARIN YERLERİ

Yapılan denetimlerde amaç sürücüler üzerinde her an her yerde denetime tabi tutulabilecekleri  algısı oluşturularak, sürücü ve yolcularımız üzerinde algılanan yakalanma riski duygusunu en üst seviyelere çıkartmaktır.

Zonguldak – Bartın yolu giriş – çıkış,

Karabük – Bartın yolu giriş – çıkış,

Amasra – Bartın yolu giriş – çıkış,

İŞTE DENETİM SAATLERİ… SİZ SİZ OLUN KEMERİNİZİ HER SAAT  TAKIN

İnkumu – Bartın yolu giriş – çıkış olmak üzere Hafta içi her gün ve hafta sonu Cumartesi günü sabah 08:00-11:30, öğleden sonra 15:00-18:30, akşam 20:30-21:30 saatleri arasında KGYS ve PTS kameraları marifetiyle emniyet kemeri uygulaması yapılacaktır. Sürücüler üzerinde algılanan yakalanma riski duygusu ve emniyet kemeri kullanımını artırmak amacıyla yapılacak denetim ve uygulamalar sosyal medya hesaplarımızdan ilan edilecektir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sürücüler dikkat! Bartın’da plaka tanıma kameraları o kural için ceza yağdırıyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir