Tek tek saydı: Abdipaşa, Kumluca, Konuklu, Kızıllar…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kılıç, artış yaşanan bölgeleri şöyle sıraladı: Ulus Merkez, Abdipaşa, Kumluca, Konuklu, İbrahimderesi, Ağaköy, Yukarıdere, İğneciler, Kızıllar, İnceçam, Sarıfasıl ve Dereli köyleri başta olmak üzere…

ULUSTAR/SAĞLIK 7 Kas 2020

Ulus ve çevresinde Koronavirüs vakalarında ciddi artışların devam ettiğini ifade eden Kaymakam Mehmet Sadık Kılıç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada uyarılarda bulundu. “Siz değerli Uluslulardan ricam canınızdan olmamanız, idari para cezalarına maruz kalmamanız ve vakaların böyle devam etmesi halinde ileride düşünülen bölgesel ya da toplu karantina uygulamasında mağduriyet yaşamamanız için tedbirlere uymanızdır” ifadelerini kullanan Kılıç, vakalarda artış yaşanan yerleri tek tek saydı. “Bu artışlar Ulus Merkez, Abdipaşa Beldesi, Kumluca Beldesi, Konuklu, İbrahimderesi, Ağaköy, Yukarıdere, İğneciler, Kızıllar, İnceçam, Sarıfasıl ve Dereli köyleri başta olmak üzere tüm ilçemizde dağınık bir seyir izlemektedir” dedi.

ULUS KAYMAKAMI UYULMASI GEREKEN KURALLARI YENİLEDİ

“Bu tedbirlerden bazıları;

  1. Maskesiz dışarı çıkmamak (Elde, çenede, kolda olması size veya bir başkasına fayda sağlamayacaktır.)
  2. Temizlik ve sosyal mesafe kurallarına dikkat etmek.
  3. Aile, akraba, komşu ziyaretleri yapmamak.
  4. Kahvehane, restoran, çay ocağı gibi yerlerde sigara içiyorum, çay içiyorum bahanesi ile dip dibe ve maskesiz bir şekilde oturmamak.
  5. Kalabalık ortamlara girmemek.
  6. 65 yaş üstü vatandaşların 10.00-16.00 saatleri arası hariç sokağa çıkmaması ve pazar alanlarına girmemesidir.

Ayrıca İlçemizde Cuma günü pazarın ve Cuma namazının olması sebebiyle kalabalık oluşmaktadır. Bu sebeple Cuma günleri sizleri bu tedbirlere her zamankinden daha fazla uymaya davet ediyorum. Sizlere güveniyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Hep birlikte başaracağız.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Tek tek saydı: Abdipaşa, Kumluca, Konuklu, Kızıllar…

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir