Telefon dolandırıcılarının son kurbanı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Babasının telefonu sürekli meşgul çalınca harekete geçen Alaattin Ünal, polise koştu. Baba Muzaffer Ünal, bozdurduğu altınların parasını dolandırıcının hesabına yatırmak üzereyken durduruldu.

Kendilerini polis, asker veya savcı olarak tanıtarak vatandaştan para isteyen şebekelerin son kurbanı Bartınlı Muzaffer Ünal oldu. Olayın ortaya çıkarak önlenmesi ise Bartın Valiliği’nde temizlikçi olarak çalışan oğlu Alaattin Ünal’ın dikkati sayesinde oldu. Öğle saatlerinde babasını arayan Ünal, sürekli meşgul çalan telefondan şüphelenerek Asayiş polisine başvurdu.

Bu gibi durumlar için Asayiş Şube polislerinin banka müdürlerini kapsayan bir WhatsApp Bankalar grubu kurduğu ortaya çıktı. Banka müdürleri ile temasa geçen polis, Muzaffer Ünal’ın TC kimlik numarasını ileterek bir para hareketinin olup olmadığını sordu.

Muzaffer ÜNAL ilimiz Köyortası Yalı Ziraat Bankasında 05538311624 numaralı hattı kullanan dolandırıcının hesabına para yatırmak üzere olduğu bilgisine ulaşıldı. Evdeki altınlarını bozduran Muzaffer Ünal, paraları havale etmek üzereyken olaya müdahale edildi. Dolandırıcılık olayı önlenmiştir. Polis bir kez daha vatandaşları uyardı: Sizleri telefonla arayarak kendilerini polis, asker veya savcı olarak tanıtan ve sizden para, altın isteyen şahıslara inanmayın. Hemen polisi arayın.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Telefon dolandırıcılarının son kurbanı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir