Türkiye Şampiyonu Arda’yı Avrupa Şampiyonu müdür karşıladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
bartinstar

Meşaleler yandı, konfetiler patlatıldı. Davullar çaldırıldı. Antalya’da yapılan özel sporcular atletizm şampiyonasında 2 altın birden kazanan 11 yaşındaki Arda, Bartın’da coşkuyla karşılandı. Türkiye’nin en tanınmış atleti, Bartın Gençlik Spor Müdürü Halil Akkaş da oradaydı. İki şampiyon, siyasete bulanan şehirde yürekleri ısıttı.

BARTINSTAR/YAŞAM

Bartın Otizmli ve Engelliler Destek Eğitim Dayanışma Spor Kulübü (BOED-SK) SPORCUSU Arda Yirmibeş, Antalya dönüşü Bartın’da coşkuyla karşılandı. Antalya’da düzenlenen Özel Sporcular Türkiye Atletizm Şampiyonası’nda atletizm kategorisinde 100 metre ve 200 metrede 1. olarak iki altın madalya ile dönen Arda Yirmibeş’e karşılama programı düzenlendi.

Bartın, en son boksta Dünya Şampiyonu olan Şennur Demir’i böyle karşılamıştı. Arda için yapılan organizasyon, siyaset geriliminin arasında sempatiyle karşılandı.

bartinstar

Küçük Arda’yı karşılayanlar arasında ünlü bir isim vardı. Türkiye atletizmi denilince akla gelen ilk isimlerden biri olan Avrupa Şampiyonu Halil Akkaş, bu başarıyı es geçmedi. Arda’nın çelengini boynuna o taktı. Spor Hizmet Müdürümüz İhsan Alptekin, kulüp yöneticileri, aile temsilcileri, eğitimciler ve özel eğitim gönüllüleri, davullar, konfetiler ve hediyelerle karşıladı Arda’yı.

bartinstar

BOED-SK Yönetim Kurulu Başkanı Berna Şengün, özel gereksinimli bireylerin toplumsal yaşama entegrasyonunda başta sporun, sosyal ve sanatsal faaliyetlerin, aile destek mekanizmalarının önemine değindi, “Derneğimizi kurarken binlerce deniz yıldızından bir tanesini dahi olsa denize kavuşturmayı dilemiştik. Bizlere bu gün bu gururu yaşatan Arda ve bütün evlatlarımız birer deniz yıldızı. Biz aileler birlik içinde evlâtlarımızın geleceği için özveriyle emek verirken başta devletimizin sağladığı imkânlar, kamu kurum ve kuruluşlarımızdan aldığımız hizmetler ve işbirliği, gönüllülerimizin destekleri ve çocuklarımızın gayreti ile hayatın her alanında elde edecekleri başarıları hep beraber kutlayacağız inşallah” dedi.

Gençlik ve Spor Müdürü Halil Akkaş da “İlimize bu gururu yaşatan çok değerli sporcumuz Arda’yı, Bartın Otizmli ve Engelliler Destek Eğitim Dayanışma Spor Kulübü Başkanı ve Yönetim Kurulunu, Antrenörü Mustafa Karabaş ve ailesini tebrik ediyorum. İki günde İki rekor, İki şampiyonluk, iki altın madalya. Tebrikler Arda” ifadelerini kullandı.

Helal sana çocuk! Bartın seninle gurur duyuyor

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Türkiye Şampiyonu Arda’yı Avrupa Şampiyonu müdür karşıladı
bartinstar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir