Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu Bartın’a geliyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kurucaşile yolunda devam eden tüneller ve Amasra limanı çalışmalarını yerinde incelemek için 30 Nisan Cuma günü Bartın’a geliyor.

BARTINSTAR/GÜNDEM

Bakan Adil Karaismailoğlu’nun programı henüz netleşmedi. Ancak Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Kurucaşile yolu, Amasra yolcu limanı inşaatlarını yerinde inceleyeceğini, bakanlığa ait ulaştırma yatırımlarının masaya yatırılacağını söyledi.

Yılmaz Tunç, kısa süre önce katıldığı canlı yayında Kurucaşile yolunda yapımı tamamlanan iki tünelin açılışı yapılacağını söylemişti. Bu açılışın yapılıp yapılmayacağı henüz açıklanmadı. Yılmaz Tunç, Kurucaşile yoluyla ilgili şu bilgileri vermişti: “Kurucaşile yolunda Karaman’a kadar olan bölümün tamamlanması durumunda açılışını hemen gerçekleştireceğiz. Karaman köyüne kadar, Çakraz tüneli bitmişti biliyorsunuz, ardından Cumayanı tüneli, onun ardından Cumayanı viyadüğü, onun ardından Dizlermezeci’den Meydan köyüne bağlayan tünel. Toplam 2 açılışa hazır tünelimiz var. Ondan sonra da Karaman köyünden Tekkeönü’ne kadar uzanacak tünelin uzunluğu da 4 bin 600 metre. Yani çift tüp tünel bakımından Türkiye’nin en uzun 6. tüneli şu anda inşa ediliyor. Ondan sonra bir tünel daha kalıyor. Tekkeönü’nden Kurucaşile’ye kadar. 2023’e kadar o yol Kurucaşile’ye ulaşmış olacak. O zaman en uzak ilçemiz Kurucaşile, Bartın’a 20 dakikalık bir mesafede olacak.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu Bartın’a geliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir