Üniversitenin faydaları! Caddede stand açtılar, tansiyonu da ölçtüler

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
bartinstar

Sağlık Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi ve öğrencilerinden oluşan stand ekibi, caddede  gönüllü bireylere tansiyon, şeker ölçümü yaptı, kronik hastalıklardan korunma yollarını anlattı. Bartınlılar etkinliğe ilgi gösterdi.  

BARTINSTAR/EĞİTİM

Bartın Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinden Arş. Gör. Feyza Demir’in akademik danışmanlığını yaptığı Sağlıklı Adımlar Kulübü tarafından Hükümet Caddesi’ne kurulan stand da katılımcılara “Sağlıklı Bir Yaşam” sloganıyla bilgilendirmeler yapıldı, çeşitli broşürler dağıtılarak kronik hastalıklardan korunma hakkında bilgiler verildi.

Bartın Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevim Çelik kurulan standı ziyaret ederek “Sağlık alanında ihtiyaç duyulan nitelikli insan kaynağı yetiştirme konusunda büyük gayret gösteriyoruz. Aynı zamanda gerçekleştirdiğimiz bilimsel çalışmalarla insanlığa fayda sağlayacak projeleri hayata geçiriyoruz. Çalışmalarımızın diğer bir önemli kısmını da sosyal sorumluluk faaliyetleri oluşturuyor” dedi.

bartinstar

Sağlık Bilimleri Fakültesinden Arş. Gör. Feyza Demir ise yaptıkları etkinlik hakkında bilgiler verdi. Demir “Sağlıklı Adımlar Kulübüne üye hemşirelik öğrencileri ile Bartın İl Sağlık Müdürlüğü iş birliğinde stant açtık. Gönüllü bireylere boy, kilo ölçümü, tansiyon ölçümü, şeker ölçümü yapılarak toplum sağlığını yakından ilgilendiren kronik hastalıkların önemine vurgu yapıldı. Ölçümleri normal değerlerin üstünde veya altında olan bireylerin aile sağlığı merkezlerinden, toplum sağlığı merkezinden alabileceği hizmetlere ilişkin bilgilendirmeler gerçekleştirildi. Ayrıca gönüllü öğrenciler tarafından toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesine yönelik broşürler de dağıtıldı” dedi.

bartinstar

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Üniversitenin faydaları! Caddede stand açtılar, tansiyonu da ölçtüler
bartinstar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir