Ve Bartınspor, Sincan maçını federasyona taşıdı: Futbol teröristleri

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bartınstar’ın “Sincan’da organize provokasyon” başlığı ile duyurduğu çirkinlikler, federasyona taşındı. Bartınspor Yönetim Kurulu, “Futbol teröristleri” dedi, maçta yaşananları ve ev sahibi kulübü federasyona resmen şikayet etti. Soyunma koridorunda futbolcularımızın tehdit edildiği ortaya çıktı.

BARTINSTAR/SPOR

Geçen Cumartesi oynanan ve 2-1 kaybettiğimiz maçta futbol sahalarında eşi görülmedik olaylar yaşanmıştı. Bartınstar’ın “Organize provokasyon, federasyon incelemeli” başlığı ile duyurduğu ve peş peşe sıraladığı futbol dışı rezillikler, federasyona ulaştı.

Bartınspor Yönetim Kurulu, olaylı maçla ilgili Türkiye Futbol Federasyonu’na başvuruda bulundu. Başvuruda şu ifadelere yer verildi:

OYUNCULARIMIZIN ISINMAYA ÇIKMASI ENGELLENDİ

“26.02.2022 tarihinde Sincan 15 Temmuz Milli Birlik Stadı’nda oynadığımız Sincan Belediye Spor maçında sportmenliğe tamamen aykırı birçok olay yaşanmıştır.

  • Takımımız sahaya girdiği andan itibaren özellikle yedek kulübemiz arkasında kalan (kameraların karşısındaki tribün) tribünden maç boyunca kulübemize ahlaka aykırı bizlerin ve oyuncularımızın en değerli varlıklarına sürekli küfür başta olmak üzere kulübemize yabancı maddeler atılmış, oyuncularımız ısınmaya çıkamamışlardır.

TOPLAR SAHAYA ATILDI, ATAKLARIMIZ ORGANİZE ŞEKİLDE KESİLDİ

  • Maç esnasında Sincan Belediye Spor takımı 2-1 üstünlüğü sağladığından itibaren saha etrafındaki yedek toplar top toplayıcılar tarafından toplanmış tribünlere gönderilmiştir. Oyunu başlatmak için belli dönemlerde oyuna sokacak top bulunamamıştır, top toplayıcıların saha dışına alınması için oyuncu gibi saha içinden çıkması ve bilerek oyunu yavaşlatması trajikomik bir hal almıştır, bu durum son 10 dakikada 2 kez yaşanmıştır ve toplanan topların maç devam ederken sahaya atılması, atak yaparken ataklarımızı kesmiştir.

SAHA İÇİNDE NE OLDUĞU BELLİ OLMAYAN TİPLER TACİZ ETTİ

  • Saha içerisinde giriş kartı olmayan ne olduğu belli olmayan insanların sürekli dolaşması kulübemize yönelik sürekli sözlü tacizde bulunmaları, maalesef hakem heyetinin hiçbir müdahalede bulunmaması bizleri derinden üzmüştür.

FORMASINI ÇIKARTAN FUTBOLCULARA KART ÇIKMADI, KURAL İHLAL EDİLDİ

  • Futbol kuralları gereğince bir oyuncunun formasını çıkarması sarı kart la cezalandırılacağını bilmekteyiz, ancak hakemin ev sahibi takımın bulduğu 2.golden sonra birçok oyuncunun formasını çıkarmasına sessiz kalması orada tarafımıza yapılan baskıdan hakeminde nasibini aldığını göstermektedir.

MAÇTAN SONRA ÖZELLİKLE ANKARALI OYUNCULARIMIZ TEHDİT EDİLDİ

  • Maç bitiminde de oyuncularımız soyunma odasına girerken sahaya inen bazı taraftarların soyunma odası koridorlarına kadar gelerek özellikle ve özellikle Ankara’da ikamet eden oyuncularımıza şiddetli tehditleri sırasında etrafımızda emniyet mensuplarından hiçbir yetkili yoktu. Maç boyunca iki elin parmakları kadar emniyet görevlisi mevcuttu.

FUTBOL TERÖRİSTLERİ VE EV SAHİBİ HAKKINDA GEREĞİ YAPILSIN

  • Bu ‘FUTBOL TERÖRÜ’ne çanak tutanların ve gerekli önlemi alamayan daha doğrusu almak istemeyen, bu işte sorumlu olan ‘FUTBOL TERÖRİSTLERİ’nin ve ev sahibi statüsündeki kulübün hakkında gereğinin yapılmasını arz ederiz.

SİNCAN MAÇINDA NELER YAŞANMIŞTI? 

Sincan’da organize provokasyon! Futbolun yüzünü kızarttılar

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ve Bartınspor, Sincan maçını federasyona taşıdı: Futbol teröristleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir