Ve İsmail Cem Akyol adaylığını resmen açıklıyor: İşte mesajları

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

13 Ekim Cuma günü yapılması planlanan CHP il başkanlığı için ikinci aday belli oldu. 4 dönemdir il yönetimlerinde görev üstlenen İsmail Cem Akyol, adaylığını bugün resmen açıklıyor.

BARTINSTAR/SİYASET

Değişim çağrıları eşliğinde 38’inci kurultaya hazırlanan CHP’de il kongreleri takvimi de işliyor. Bartın’da il başkanlığı için adaylığını ilk açıklayan isim Mehmet Yıldırmak olmuştu. İkinci aday, bugün 14:00’te basının karşısına çıkarak adaylığını duyuracak. O isim, eski Bartın milletvekili ve bakan Hasan Akyol’un yeğeni Mali Müşavir İsmail Cem Akyol.

13 Ekim Cuma günü yapılacak kongre öncesi önce il yönetimi ardından da ilçe yönetimleriyle görüşmeler yapan Akyol, doğru zamanın geldiğine karar verdi. Fahrettin Akgül, Mehmet Arslan ve iki dönemdir de Selim Karakaş’ın yönetimlerinde yer alan, saymanlık görevini üstlenen Akyol, 44 yaşında. Genç, dinamik ve deneyimli isimlerle harmanlayacağı yeni bir kadro ile iş başına gelmek için hazırlıklarına başlayan İsmail Cem Akyol, tüm CHP’lilerin dilindeki “değişim” kavramını sorduk. Herkesin kendine göre tarifler bulduğu değişim kavramına Akyol’un da kendine has yaklaşımı var.

“Kendini değiştiremeyen yerinde sayar. Eğer değişimi yakalayabilirsek başarılı oluruz. Ben çalışarak değişimin tarafındayım. Değişim sözle değil, eylemle olmalı. Bunun da somut verilerle olması gerekiyor. Örneğin Bartın Belediyesi…” diyor.

İsmail Cem Akyol, kongre öncesi çalışmalarını üç ana ayağa oturtuyor. Birincisi, parti içinde yıllardır çalıştırılmayan danışma kurullarını oluşturmak. “Bartın’da ve partide neler yapabiliriz?” sorusuna çok sesli yanıtlar aramak gibi.

İkincisi ise mevcut kadroları güçlendirmek, unutulanları hatırlamak. Başarının yolunu, Cumhuriyet Halk Partisi’ne gönül vermiş tüm renkleri bir araya getirmekten geçtiğine inanıyor.

Ve son olarak seçimlerden sonra çalışma grupları kuracağını söylüyor. “İnsana dokunan, halkla irtibatı güçlendiren yapılar kurmak zorundayız. Hangi yöntemleri kullanacağımız ve bunu kimlerle yapacağımız konusunda kendimizi geliştirmek zorundayız” diyor.

İsmail Cem’e o en kritik soruyu soruyoruz. Bartın’da hangi gruba kendini yakın hissediyor? Bu soruya hazırlıklı. Kararlı yanıt veriyor: “Ahmetçi Mehmetçi değilim. Benim için en değerli kriter, parti için çok çalışmak. Partimizin belirleyeceği hangi aday olursa olsun, arkasındayım. Benim için en kıymetli grup, en çok çalışan, partiye en çok katkı veren grup olacak.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ve İsmail Cem Akyol adaylığını resmen açıklıyor: İşte mesajları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir