Yalçınkaya: Boğazları kuruyana kadar bana ve…

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bazı CHP’lilerin 148 imza toplayarak yapılmasını istediği Danışma Kurulu Toplantısı, geçtiğimiz Pazar günü Halk Eğitim Müdürlüğü’nün toplantı salonunda yapıldı. Toplantıya eski milletvekili Rıza Yalçınkaya’nın konuşması ve ardından yaşanan tartışmalar damgasını vurdu.

Genel Merkez’den Ankara Milletvekili Nihat Yeşil’in de katıldığı toplantıya Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, partinin Bartın’daki tüm il, ilçe ve belde yöneticileri ile partililer katıldı. İl Başkanı Selim Karakaş’ın “Toplantı düzenine uygun davranın. Konuşmacıların sözünü kesmeyin, konuşma süresine sadık kalın, kimseye hakaret etmeyin” uyarılarında bulunduğu konuşmasıyla başladı. Peşi sıra Ankara Milletvekili Nihat Yeşil’in “Barışı önce kendi içimizde sağlamalıyız” uyarısıyla devam etti.

BANKOĞLU: KİŞİSEL KIRGINLIKLARIN VERECEĞİ TAHRİBAT…

Sonucu daha sonra sözü eski vekil Rıza Yalçınkaya’ya vermek istedi. Ancak Rıza Bey’in “Önce konuşmacıları dinlemek istiyorum” sözleri, gelen tartışmanın habercisiydi. Daha sonra kürsüye gelen Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, “Kişisel kırgınlıkların vereceği tahribatı, emeklerin boşa gideceğini Bartınımız için unutmamalıyız. Daha güçlü olmak için gereken yol haritalarını birlikte bulmalı ve birlikte çalışmalıyız… Ama hedefi üzüm yemek değil de bağcıyı dövmek olanlara partimizin de seçmenlerimizin de ülkenin de bundan çok fazla zarar gördüğünü hatırlatmak istiyorum. Türkiye’nin uzak ya da yakın tarihi bu kısır çekişmelerin hazin sonuçları ile dolu. Birlikte olduğumuzda başardığımızı biliyoruz. Eleştirilere tahammülümüz, yeniliklere de kapımız açık olmalı” mesajları verdi.

GERÇEKLERİN ORTAYA ÇIKMASINI İSTİYORUM

Daha sonra kürsüye gelen Rıza Yalçınkaya, sözü tartışmalı 31 Mart seçimine getirdi; Bartın’da kendisi hakkında ileri geri dedikodular üretildiğini söyledi, “Kim doğru söylüyor kim yalan ortaya çıkmasını istiyorum” ifadelerini kullandı. Vekillik yaptığı 11 yıl boyunca gece gündüz demeden başarılı çalışmalara imza attıklarını anlatarak “Bunun için emeği geçenlere teşekkür edilmesi gerekirken bazı kişiler boğazları kuruyana kadar bana ve yol arkadaşlarımıza haksız eleştirilerde bulunarak hakaretlere varan konuşmalar yapıyorlar. Bu konuşmaları yapanlarda vefa duygusu yok, insanlık da yok. Vicdanlarını satılığa çıkarmışlar” sözleri salondaki gerilimi artırdı.

MEHMET ARSLAN’IN YÜZÜNE SÖYLEDİM; BÖYLE DEVAM EDERSE YARIN YANINIZDA OLMAM…

Bu güne kadar partiye zarar gelmesin diye sustuğunu ifade Rıza Yalçınkaya, 31 Mart seçimlerindeki duruşunu şöyle savundu:

Bitirmeden son bir şey daha söylemek istiyorum. Sayın Mehmet Arslan, bu olayın canlı şahididir. İl Başkanı olduğu zaman 2017 başında sen, ben ve Hacı Gölbucaklı üçümüz partide beraberdik. ‘Bak başkanım, ben bugün milletvekiliyim ama yarın olmayabilirim. Benim yerime içinizden biri milletvekili veya belediye başkanı adayı olduğunda yanınızda olup size destek verebilmem için birbirimize karşı doğru, dürüst, ahlaklı bir siyasi yaklaşım içinde olmamız gerekir. Ama bu partinin çatısı altında senin de olduğun ortamlarda, toplantılarda bazı kendini bilmezler, bu partinin milletvekili olduğum halde şahsıma yönelik kötü sözler sarf ediyor, hakaretlerde bulunuyor, ileri geri konuşuyorlar. Bunları duyuyorum, üzülüyorum. Sen de buna sessiz kalıyorsun. Bu böyle devam ederse bu ahlaksız tutum ve davranışlardan vazgeçilmezse yarın sizin içinizden biri bir yerde aday olduğunda yanınızda olmam, destek vermem. Bana ihtiyacınız olduğunda beni yanınızda göremezseniz’ dedim. Açık ve net biçimde Sayın Aslan’ın yüzüne konuştum. O gün söylediklerimle bugün olduğum yer örtüşüyor. Onun için o dedikodu kültürüne mahkum olanların ‘Rıza niye yanımızda olmadı, niye çalışmalara katılmadı?’ deme hakkı yok.”

BASINA KAPALI OTURUMDA SİNİRLER GERİLDİ

Bu konuşma ardından toplantı basına kapalı devam etti. Edindiğimiz bilgilere göre bazı partililerin Rıza Bey’i hedef aldığı, onun adaylığı sürecinde partinin başarısı için çalıştıklarını ancak kendisinin bu tutumuyla Mehmet Arslan’ı değil CHP’yi cezalandırdığı söyledi. Yalçınkaya’nın eleştirilere sık sık müdahale ettiği, başka partiye çalıştığı iddialarını şiddetle reddettiği öğrenildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yalçınkaya: Boğazları kuruyana kadar bana ve…

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir