Yaşar Arslan açık açık söyledi! 3 dönemlikler…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti İl Başkanı Yaşar Arslan, Ankara’da katıldığı il başkanları toplantısında, yerel seçimlerde 3 dönem kuralının uygulanıp uygulanmayacağıyla ilgili “Yüzde 99,9 uygulanacağı söylendi” dedi.  

BARTINSTAR/SİYASET

Ak Parti Bartın İl Başkanlığı, habercilerle kahvaltıda buluştu. AK Parti’nin geçen ay kutlanan kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlenen ancak İl Başkanı Yaşar Arslan’ın oğlu Muhammet Ali Arslan’ın yaşamını yitirmesiyle sonuçlanan trafik kazası nedeniyle ertelenen programa Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz, İl Başkanı Yaşar Arslan, Merkez İlçe Başkanı Muhammet Kızılayoğlu, İl Kadın Kolları Başkanı Evren Ayvaz, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun ve Bartın belediye meclisi AK Parti Grup Başkanı Hüseyin Manav ile Medya ve Tanıtım Başkanı Murat Yıldırım katıldı. Kahvaltı ardından gündeme dair açıklamalar yapıldı. Bu sırada 2024 yerel seçimlerinde 3 dönem kuralının uygulanıp uygulanmayacağı konusu da gündeme geldi. İl Başkanı Yaşar Arslan, Ankara’da AK Parti Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’in de katıldığı il başkanlığı toplantısında konuşulduğunu belirterek şunları söyledi:

“Genel merkezde katıldığım il başkanları toplantısında yüzde 99,9 üç dönem kuralının uygulanacağı ifade edilmişti. Hatta kapsamının genişletilerek il genel meclisi ve belediye meclislerinde de uygulanabileceği yönünde ifadeler vardı. Ancak henüz yüzde 100 bu kural uygulanacak demek için bir veri yok.”

AK Parti, bu tutumu henüz yazılı hale getirmedi. Ancak niyet belli. Bartınstar Ankara muhabirinin bildirdiğine göre, genel seçimde başarılı sonuçları getiren uygulamanın yerelde de hayata geçirilmesi yaygın kanaat. Çekince ise bu başkanlar, parti değiştirip partiyi zaafa uğratır mı? Yine de belediye başkan adaylarını belirleme sürecinde 3 dönemin kuralının işletilmesi ağır basıyor.

Peki kural uygulanırsa Bartın’da 3 belediye başkanı etkileniyor. Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman, Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez, Kurucaşile Belediye Başkanı Zihni Sayın. Başkanlar, genel merkezin kararına kilitlenmiş durumda. Nasıl bir tutum takınacaklarına ise merak ediliyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yaşar Arslan açık açık söyledi! 3 dönemlikler…

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir