Yılmaz Tunç görevi devraldı! Yeni odasından ilk fotoğraf

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
bartinstar

AK Parti grubunun, basına kapalı oylamasında Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, TBMM Grup Başkanvekili seçildi. Tunç, seçim ardından “Çok büyük sorumluluk, partimizde önemli bir görev. Elimizden geleni yapacağız” dedi. Yeni odasına da yerleşti.

BARTINSTAR/ANKARA

AK Parti’de görevden alınan Grup Başkanvekili Cahit Özkan’ın yerine gelecek ismin belirlenmesi amacıyla seçim yapıldı. Grup İç Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine göre yapılan seçimde Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, milletvekillerinin oylarıyla yeni Grup Başkanvekili olarak göreve getirildi.

Bugün yapılan ve basına kapalı grup toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Yılmaz Tunç, “AK Parti Grup Başkanvekilliği çok büyük bir sorumluluk, partimizde önemli bir görev. Bu sorumluluğun bilinci içerisinde elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Yoğun bir çalışma bizi bekliyor” dedi.

bartinstar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri, Merkez Yönetim Kurulu (MYM) üyelerinin teklifleri ile AK Parti grubunda seçim yapıldığını ifade eden Tunç, seçime katılan tüm vekillere teşekkür etti. 2023 seçimlerine 1 yıl kaldığını anımsatan Yılmaz Tunç, bu süre içinde yasama çalışmalarının da yoğun olacağını kaydetti. Tunç şöyle konuştu: “Milletimizin bizden beklediği yasa teklifleri var. Bunlar Meclis’te yoğun bir çalışmayı gerektiriyor. İnşallah bu sorumluluğumuzun bilinci içerisinde, milletten aldığımız yetkiyle ve Cumhurbaşkanımızın, genel merkezimizin, milletvekillerimizin güvenine layık olabilmek için gayret göstereceğiz.


Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’un odası da değişti. Yeni odasında konuklarını ağırlamaya başlayan Tunç’a bakanlar ve milletvekillerinden tebrik yağdı.

bartinstar


AK Parti Grubunda gizli yapılan oylamada Yılmaz Tunç, MYK üyelerinin oylarıyla Grup Başkanvekili seçildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yılmaz Tunç görevi devraldı! Yeni odasından ilk fotoğraf
bartinstar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir