Yılmaz Tunç’tan HDP’ye kapatma davasıyla ilgili 3 tweet

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP hakkında kapatma davası açtı, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, peş peye attığı 3 tweet’le görüşlerini açıkladı.

BARTINSTAR/SİYASET

Adalet Komisyonu Başkanı Yılmaz Tunç, konuyla ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:

“Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı’nın, HDP hakkında, PKK ve bağlı örgütlerle birlikte hareket etmesi gerekçesi ile kapatılması talebiyle açtığı davada kararı Anayasa Mahkemesi verecektir. Bu aşamada bağımsız yargının toplanan deliller ve dosya kapsamına göre vereceği kararı beklemek gerekir.

Türkiye Cumhuriyeti Demokratik Hukuk Devletidir. Siyasi Partilerin uyacakları esaslar Anayasa ve kanunlarımızda bellidir. Siyasi partilerin eylemleri suç işlenmeyi teşvik edemez. Bir siyasi parti hakkında bu nedenle dava açılması ve karar verilmesi bağımsız yargının görevidir.

Siyasi partiler demokratik siyasi hayatın vazgeçilmez unsurlarıdır. Siyasi partilerin kapatılması elbette ki tasvip edilemez. Ancak HDP, Türk yargısının, uluslararası hukukun terör örgütü olarak kabul ettiği örgütlerle arasına mesafe koymamakta direnmeseydi, böyle bir gündem olmayacaktı.”

CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu’nun ise şu ana dek bir açıklamama yapmaması dikkat çekti.

buy project professional 2016

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yılmaz Tunç’tan HDP’ye kapatma davasıyla ilgili 3 tweet

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir