Yonca’nın Bahçesi’nden bir merhaba yazısı…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
bartinstar

Doğduğum ve çocukluk yıllarında ayrıldığım sevgili memleketime 35 sene sonra döndüğümde kente katkı sunmak için neler yapabileceğimi düşündüm. Önce Halkevleri derneğinin şube başkanı olarak sivil toplum kuruluşu refleksleriyle bazı çalışmalara kalkıştım. İlk olarak kentin doğal ve kültürel mirasına yönelik olumsuz girişimleri takibe aldım. Galla Pazarı’nın tuvalet sorununu gündeme getirip sorunu yerel yöneticilerin işbirliğiyle giderdiğim için çok sevinsem de Tarihi Endüstri Meslek Lisesi’nin yıkımını engelleyememiş olmamıza bir o kadar üzülmüştüm.

Çocuklar için yaz okulu düzenleyip eğitimlerine katkı sunmayı hedefledim. Çeşitli konularda toplumsal bilinci güçlendirmek için şiir dinletileri düzenleyip tiyatro çalışmalarına katıldım. En çok üzerinde durduğum konu olan kadın ve kadın sorunlarına odaklandım.

Ardından aile geleneğini sürdürerek Cumhuriyet Halk Partisi bünyesinde yer aldım. CHP çatısı altında kentin bugün ve gelecekte yaşanabilir bir şehir olması için katkı sunmaya çalıştım.

Bahsettiğim konularda Bartın için kendimce güzel şeyler yapmayı hedeflerken yerel medyada köşe yazarı olarak yer bulabileceğim hiç aklıma gelmemişti. Sevgili Turhan Öztürk böyle bir öneriyle geldiğinde –iletişim sektöründeki geçmişime rağmen- bu işin altından kalkıp kalkamayacağıma dair endişelerim vardı. Endişelerimi Bartınlı dostlarla her iletişimin sohbet tadında olmasının verdiği cesaretle aştım. Komşularım, sınıf arkadaşlarım, eşim dostum akrabalarımla Bartın gündemine dair sohbet edip dertleşeceğimi düşünerek köşe yazarlığına kalkıştım. Umarım okurların desteği ve katkısıyla altından kalkabilirim.

bartinstar

Bartın Star’da bana ayrılan köşede Bartın kent yaşamında tecrübe ettiğimiz, duyduğumuz durumlara dair kendi açımdan eleştirel, yapıcı ve katkı sunan üslupla yazılar yazmaya çalışacağım. Kadın mücadelesinde olan biteni aktarıp kentin sosyo-kültürel yapısını irdeleyen, zaman zaman kent tarihine değinen paylaşımlar yapmayı deneyeceğim. Sanat ruhun gıdasıdır şiarıyla sizinle bazen şiirler, bazen müzik, tiyatro ve sinemaya dair sohbetler edeceğim. Umarım seversiniz. Yakın zamanda yeniden görüşmek üzere…

x

yoncaalemdar@bartinstar.com

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yonca’nın Bahçesi’nden bir merhaba yazısı…
bartinstar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir