Zafer’den 2 köy 20 mahalleye giriş çıkış durduruldu

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kumluca’nın bir köyünde görülen Coronavirüs vakası ardından Jandarma ekipleri, Zafer’den iki köy 20 mahalleye giriş ve çıkışları denetim altına aldı. Şimdilik bir karantina kararı yok.

Sabah saatlerinde köye giriş köprüsü üzerine gelen Jandarma ekipleri, bölgeye giriş çıkışları kontrol altına aldı. Jandarmanın tedbir aldığı köprü, Uluköy, Üçsaray ve 20 mahalle ile yaylalara ulaşım sağlıyor. Köylere giden yolun iki girişinin de kontrol altına alındığı, Zafer Köyü’ne giriş-çıkışın kontrollü yapıldığı bilgileri geliyor.

KOLLUK GÜÇLERİNE KARANTİNA EMRİ GELMEDİ

Bölgenin karantinaya alındığına ilişkin resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak jandarma kaynaklarından aldığımız bilgiye göre bölgeye ilişkin alınmış bir karantina kararı yok. Kolluk güçleri, Coronavirüs’le etkin mücadele kapsamında verilen emirler doğrultusunda bölgeyi kontrol altında tutuyor. Giriş çıkışlar ile yasaklara uyulması konusunda uyarı ve denetim yapıyor. Bu denetimin ne kadar süreceğine ilişkin bir bilgi henüz elimize ulaşmadı.

Öte yandan bölgede belirlenen ilk vakanın durumun iyi olduğu, ancak karantina altında tutulan ve test yapılan kişilerin olduğu yöre halkı tarafından biliniyor.

Konuyla ilgili gelişmeler yine bu sayfada olacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Zafer’den 2 köy 20 mahalleye giriş çıkış durduruldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir