Zamlar yağmur gibi! Temmuz maaş artışı gelmeden eridi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Temmuz zammını bekleyen işçi-memur ve emekli, önce elektrik, doğalgaz ve LPG’ye gelen yüksek zamlarla sarsıldı. Dar gelirli iktidara öfkeli…

BARTINSTAR/EKONOMİ

1 Temmuz itibarıyla normalleşme heyecanı yaşayan Türkiye’de herkesin tadını kaçıran zam haberleri peş peşe geldi. İlk olarak elektrik fiyatlarında 1 Temmuz’dan itibaren geçerli olmak üzere tüm abone gruplarına yüzde 15 zam yapıldı. Elektriğe zaman zaman yüzde 1’lik zamlar yapılıyordu.

YÜZDE 15 ELEKTRİK ARDINDAN DOĞALGAZA YÜZDE 12

Dar gelirliler, zammı sindirmeye çalışırken ikinci zam haberi duyuldu. Konutlarda kullanılan doğalgazın fiyatı, yine 1 Temmuz itibariyle yüzde 12, sanayi ve elektrik üretim amaçlı santrallerinin tarifesinde ise yüzde 20 artış yapıldı. Temmuz’da zam bekleyen işçi-emekli-memur “Yapacakları zammı şimdiden aldılar” yorumları yapmaya başladı.

LPG POMPA SATIŞ FİYATINA 39 KURUŞ ZAM 

Dar son darbe ise LPG’den geldi. 02 Temmuz’dan itibaren geçerli olmak üzere; LPG Oto gazda 39 KRŞ/LT Pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde zam yapıldı. Peş peşe gelen ve hemen evi ilgilendiren zamlar, pandemi nedeniyle zaten zor günler geçiren dar gelirliyi iyice çileden çıkardı. Şimdi bu zamların artçıları bekleniyor. Üretim zincirinde maliyet artışının iğneden ipliğe yansıyacağı belirtiliyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Zamlar yağmur gibi! Temmuz maaş artışı gelmeden eridi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir