400 işçi için TTK’ya başvuru başlıyor; adaylara önemli uyarı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Taşkömürü Kurumu’na alınacak 2 bin madenci için başvurular başlıyor. Bartın’da alınacak madenci sayısı 400. 25 Eylül’de yapılacak başvuru süresi sadece 5 gün. 29 Eylül akşamı sona erecek. TTK’ya başvuru nasıl yapılacak? Hepsi haberimizde…

BARTINSTAR/GÜNDEM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözünü verdiği TTK’ya 2.000 işçi alımı sürecinde sona gelindi. 2.000 işçiden 1.500’ü Zonguldak, 400’ü Bartın ve 100’ü Karabük ilinden olacak.

Başvurular 25 Eylül 2023’de başlayacak. Son başvuru tarihi 29 Eylül 2023 tarihi saat 23:59,

Başvurular E-Devlet, İŞKUR E-Şube uygulaması ve Alo 170 üzerinden alınacak.

Bartın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ali Solak, “Vatandaşlarımızın gereksiz yere sıra beklemelerinin ve zorlanmalarının önüne geçmek adına kesinlikle İl Müdürlüğümüzden başvuru alınmayacaktır” uyarısı yaptı.

Başvuruların sona ermesinin ardından, başvuru listesi, Türkiye Taş Kömürü Kurumuna gönderilecek. TTK tarafından yapılacak kuralar; Zonguldak’ta 13 Ekim 2023 tarihinde, Karabük ve Bartın’da ise 20 Ekim 2023 tarihinde yapılacak.

Bartın’da kura çekimi, TTK tarafından 20 Ekim 2023 tarihinde saat:14:00’da Ömer Tepesi Spor Salonunda noter huzurunda herkese açık bir ortamda yapılacak. 400 asıl 200 yedek madenci belirlenecektir.

TTK Beden Gücü Yönergesine göre gerekli Sağlık Raporunu alamayan, yapılacak arşiv araştırmasına göre işe girmeye engel suçu bulunanlar ile 8 ay içinde işi bırakanların yerine yedek listenin ilk sırasındaki kişiden başlamak üzere yedek adaylar davet edilecek. Kura ile belirlenen kişilerin Türkiye Taş Kömürü Kurumuna işbaşı yapmaları ile işçi alımını süreci tamamlamış olacak.

İŞKUR İl Müdürü Ali Solak, “Başvuracak vatandaşlarımızdan istirhamım artık çok sık ve sorunsuz kullandığımız, hayatımızı kolaylaştıran internet ve Alo170 kanalları aracılığı ile başvurularını yaparken aceleci ve evhamlı olmamaları, başvuru sonrası kontrol ve teyit amacıyla İl Müdürlüğümüze gelip gereksiz sıra oluşturmamalarıdır. Vatandaşlarımız başvurularını yaptıktan sonra (Başvurularım) sekmesinden girerek başvuru belgelerinin çıktısını alabilmektirler. Söz konusu tarihlerde Türkiye geneli bir kamu ilanı olmadığı için İnternet ve Alo 170 kanallarında bir yoğunluk oluşmayacağını ve rahat bir şekilde başvuru yapabileceklerini düşünüyoruz. Müracaat edebilme kanallarının çokluğu ve Kurum Personelimizin tecrübesiyle müracaatları sorunsuz olarak tamamlayacağımıza inanıyorum” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
400 işçi için TTK’ya başvuru başlıyor; adaylara önemli uyarı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir