AK Parti kongresinde farklı liste hazırlığı mı var? Turhan Kalaycı’ya soruldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti’nin yeni il başkanlığı binasında ilk kez basının karşısına çıkan Turhan Kalaycı, kongre tarihinin 19 Ocak olarak kesinleştiğini söyledi, sözü yeni il binasına getirdi: “Cumhurbaşkanımız Bartın’a geldiğinde parti binasına geçelim diyecek diye aklım çıktı…”

BARTINSTAR/SİYASET

AK Parti’nin yeni il başkanlığı binasında ilk kez basının karşısına çıkan Turhan Kalaycı, pandemi nedeniyle ertelenen kongre süreçlerinin 13 Ocak itibarıyla yeniden başladığını hatırlattı. Bartın kongresinin 19 Ocak olarak belirlendiğini belirten Kalaycı, Ömer Tepesi Kapalı Spor Salonu’nda yapılacak kongrenin 13:30’da başlayacağını duyurdu.

PARTİ BİNASININ AÇILIŞI VE KONGRE İÇİN TEŞKİLAT BAŞKANI ERKAN KANDEMİR GELECEK

Kongre öncesi saat 11:30’da AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’in de katılımıyla yeni parti binasının açılışının yapılacağını bildiren Kalaycı, “Bu günden itibaren yönetim kurulu için listelerimizi oluşturmaya başlayacağız. Genel merkezimizle istişare ettikten sonra son şeklini vereceğiz. Bizde kongreler bir bayrak yarışı şeklinde olur. Biz, bu bayrağı en yükseklere kim taşır onun derdindeyiz. Asla mevki makam derdimiz yoktur” ifadelerini kullandı.

SON 3 YILI DEĞERLENDİRDİ: İKİ SEÇİMDE DE KIL PAYI KAÇIRDIK

Üç yıllık il başkanlığı sürecini de değerlendiren Turhan Kalaycı, göreve seçildikten 6 ay sonra yapılan 24 Haziran 2018 seçimlerinde iki milletvekili çıkarma şansını çok az bir farkla kaçırdıklarını, 2019 Mart’ında yapılan yerel seçimlerde de AK Parti tarihinin en yüksek oyunu almalarına rağmen Bartın Belediyesi’ni 148 oyla kaybettiklerine dikkat çekti. Kalaycı şöyle konuştu: “Belediye meclisinde 12 üyelik kazandık. Çoğunluğu elde ettik. İl genel meclisinde de tarihin en yüksek oylarından birini aldık. 8 üyelik elde ettik. CHP’den ‘hizmetin partisi AK Partidir’ diyerek Nurdanur hanım katıldı aramıza. Daha güzel hizmetler yapmak için katıldı, biz de kendisine yardımcı olacağız.”

ERDOĞAN GELDİĞİNDE AKLIM ÇIKTI, DİZLERİMİN BAĞI ÇÖZÜLDÜ

Daha sonra sözü yeni parti binasına getiren Kalaycı, “7 yıldan beri bir özlemim vardı. AK parti misyonuna vizyonuna yakışmayan bir binada duruyordu. Son yerel seçimde Cumhurbaşkanımız mitinge geldiği zaman içimdeki bir korkuyu anlatmak istiyorum. Cumhurbaşkanımız ‘Parti binasına geçelim’ diyecek diye benim açıkçası aklım çıkmıştı, dizlerimin bağı çözülmüştü. İnşallah gelmez diye. Tabi ön hazırlık yaptık ama ne kadar yapsanız bana sadece bakması yeterliydi. Hamdolsun partimize yakışır bir binada bundan sonraki misafirlerimizi ağırlayacağız. Bölgemizde tek bina. Başka partide çok. Burada daha güzel hizmetler verebilmek için bu mekanları yaptık. Her bir partilimizi çay içmeye davet ediyoruz” diye konuştu.

BİZDE FARKLI LİSTE OLMAZ, KÜSKÜNLÜĞE İZİN VERMEDEN İSTİŞARELERİMİZİ YAPACAĞIZ

Turhan Kalaycı, “Kongrede farklı bir liste, aday var mı” sorusuna ise şu yanıtı verdi: AK partide böyle şeyler olmaz. Ama benim bildiğim yok. Biz birlik beraberlik içinde AK parti içinde asla bir dargınlığa küskünlüğe izin vermeden hem yönetim listesi çalışmamızı hem de basında sözü edilen arkadaşlarımızla istişaremizi yaparak yolumuza devam edeceğiz. Bizde küskünlük yok, darılmak yok, bizde sadece bu bayrağı en şekilde kim taşır havası olur. Birlik beraberlik içinde yolumuza devam ederiz.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
AK Parti kongresinde farklı liste hazırlığı mı var? Turhan Kalaycı’ya soruldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir