AK Parti’de Kozcağız ve Abdipaşa’nın adayları netleşti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
bartinstar

AK Parti’nin yarın yapılacak belde belediye başkanları belirlendi. Üç dönem kuralı nedeniyle aday olup olamayacakları en çok merak edilen Mustafa Karaman ve Yaşar Dönmez, adaylığı kimseye kaptırmadı. İki kıdemli başkan, 31 Mart seçimlerinde yeniden aday olmayı garantiledi.

BARTINSTAR/SİYASET

31 Mart 2024 seçimleri öncesi AK Parti’de aday adaylığı süreci sancılı geçti. İlk günlerde üç dönem kuralının çalıştırılacağı çokça konuşuldu, tartışıldı. Çünkü hem Kozcağız’ın Belediye Başkanı Mustafa Karaman hem de Abdipaşa’nın Belediye Başkanı Yaşar Dönmez, bu kurala takılabilirdi.

Durum böyle olunca aday adaylığı başvuruları peş peşe geldi. Kozcağız’da Şaban Doğan, Zeki Acıbal, Sefai Kırmızı ve Bekir Karaman aday adaylığı başvurusu yaptı.

bartinstar

Abdipaşa’da ise Ümmühan Hazinedar, Ufuk Şahin ve Nihat Sevingün aday adaylığı başvurusu bulunarak AK Parti adayı olarak yarışa girmek istedi.

Ancak iki beldenin başkanları, bir dönem daha görev yapmaya istekliydi. Abdipaşa’da Yaşar Dönmez, bölgeye yapılacak yeni sanayi bölgesinin rüzgarını arkasına almıştı. Yol çalışmaları, baraj, doğalgaz gibi projelerle şantiye görünümündeki Kozcağız’ın Başkanı Karaman da, “Ben Kozcağız’ın bekçisiyim” diyerek göreve devam etmek istediğini yüksek sesle dile getiriyordu.

bartinstar

Aday adaylığı sürecinde zaman zaman git-geller yaşansa da iki kıdemli başkanın önüne geçip adaylığı elde edebilen çıkmadı. Mustafa Karaman ve Yaşar Dönmez, yarın yapılacak aday tanıtım toplantısına davet edilen isimler oldu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
2
sinirli
Sinirli
1
_a_rm_
Şaşırmış
1
vir_sl_
Virüslü
AK Parti’de Kozcağız ve Abdipaşa’nın adayları netleşti
bartinstar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir