Amasra plajları ihale ile kiralandı! İlginç rakamlar

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
  • Amasra Belediyesi, Büyük Liman’daki 3 plaj, yapılan ihale ile kiraladı.
  • 800 bin TL’den ihaleye çıkan bin 560 m2’lik plaj, 800 bin 900 TL’ye…
  • 750 bin TL’den ihaleye çıkan ikinci plaj 750 bin 550 TL’ye…
  • 650 bin TL’den ihaleye çıkan plaj ise 5 bin TL artışla 3 yıllığına kiralandı.
  • Amasra Turizm Derneği, CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu’nun Meclis’teki sözlerini hatırlatıp “Plajlar artık halkın değildir” açıklaması ile ihaleye tepki gösterdi.

BARTINSTAR/AMASRA

Amasra’da sözleşmesi sona eren plajlar, yapılan yeni ihaleyle kiralandı. Amasra Belediyesi, Büyük Liman’daki üç plajın 3 yıllığına kiraya verileceğiyle ilgili duyuru yayınlamıştı.

O ihale dün yapıldı. Üç plajdan ikisinin ihalesini, eski işletmecileri kazandı.

Belediye Meclis Salonu’nda yapılan ihaledeki rakamlar dikkat çekiciydi. İhaleye katılanlar, küçük artırımlar ile yarıştı.

800 bin TL’den ihaleye çıkan bin 560 m2’lik büyük plaja, en çok 900 TL artış teklif edildi. İhaleyi Nagehan Kürkçü kazandı.

Bin 476 m2’lik ikinci plaj 750 bin TL’den ihaleye çıkmıştı. Ona da en yüksek teklif, 550 TL ile Esma Kanal’dan geldi. Plaj, 750 bin 550 TL’ye kiralandı.

Bin 310 m2’lik plaj ise 650 bin TL’den ihaleye çıkmıştı. En yüksek teklifi, 5 bin TL artışla Buğra Bektaş verdi. Plaj, 655 bin TL’ye kiralandı.

İhaleye çıkılan rakamların sembolik farklarla sonuçlanması, farklı yorumlara neden oldu.

AMASRA TURİZM DERNEĞİ: PLAJLAR ARTIK HALKIN DEĞİLDİR

Amasra Belediyesi sosyal medya adresinden canlı yayınlanan ihaleyle ilgili “Al gülüm ver gülüm” eleştirisi gecikmedi.

Hüseyin Boran’ın başkanlığını yaptığı Amasra Turizm Derneği, plajların kiralanmasına basın açıklaması ile tepki gösterdi.

İhaleyle ilgili daha önce CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu’nun açıklamalarını paylaşan dernek, bu kez şu açıklamayı yaptı:

“Dünyanın göz bebeği Amasra’mızın bir avuç plajı dün milletin gözü önünde al gülüm ver gülüm seremonisi ile birilerine peşkeş çekildi. ‘Sahiller halkındır gasp edilemez!’ diyen, TBMM’de (daha önce) bu konuda soru önergesi veren sözde halkçı vekilin yine ikircikli tavrını hep beraber görmüş olduk. Plajlar artık halkın değildir! Plajlar artık herkesin eşit, serbest ve ücretsiz yararlanacağı alanlar değildir! Plajlar artık bir avuç elitin parasını vererek sefa süreceği halkın uzaktan çekirdek çitleterek izleyeceği alanlardır.”

Amasra Belediyesi’nin, plajların kiralanmasıyla ilgili duyurusu…

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Amasra plajları ihale ile kiralandı! İlginç rakamlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir