Amasra’da akaryakıt usulsüzlüğü soruşturmasında bir garip basın açıklaması

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Amasra Belediyesi, akaryakıt yolsuzluğu iddiasıyla başlatılan soruşturmayla ilgili bilgilendirmede bulundu. İhbar mektubu yazan şahsın tespit edilerek yakalandığını duyurdu.

İsimsiz ihbar, hukukta suç olarak tarif edilmiyor. Söz konusu şahsa ilişkin bir yakalama kararı olup olmadığına ilişkin bilgi yok. İhbar mektubu ardından şüphe üzerine kamera görüntüleri incelemeye alınmıştı.

BARTINSTAR/AMASRA

Amasra Belediyesi hakkında bir ihbar mektubu ile başlayan akaryakıt usulsüzlüğüyle ilgili soruşturmada ilginç bir gelişme yaşandı. Yapılan basın açıklamasında, sahte ihbar mektubu yazan şansın yakalandığı duyuruldu.

Basın açıklamasında şöyle dendi: “Konuya dair Amasra Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında belediyemize yönelik iftira içeren ithamlarla dolu sahte mektubu düzenleyen, Amasra’da bir inşaat firmasının ofisinde çalışan S.G. isimli şahıs tespit edilerek yakalanmıştır. Bu organize kötülüğün diğer faillerin de bir an önce yakalanarak yargı önünde hesap vermeleri en büyük temennimizdir. Bahse konu karalama kampanyası ve arkasındaki kirli ellerin tespit edilerek yargı önüne çıkarılması için Belediye Başkanlığımızca gerekli tüm hukuki süreç titizlikle takip edilecektir…”

Hukukçular, basın açıklamasındaki tuhaflığı teyit ediyor. Görüşler şöyle: “Bu tür soruşturmalarda gizlilik önemlidir. Bildiğimiz kadarıyla ihbar mektubu, devlet malını korumaya yönelik ifadeler içeriyor. Kamera görüntülerinin incelenmesi ardından şüphe üzerine soruşturma başlatılıyor. Savcılığın yakalama talebi mi vardı ki ‘yakalandı’ deniyor? Bir ihbar mektubunun sahte mi gerçek mi olduğu, iddianın araştırılması ile ortaya çıkar. İhbarcı suçlu ilan edilemez. İhbarcının verdiği deliller yeterli görülürse tanık bile gösterilmesine gerek duyulmaz, koruma kapsamına alınır.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Amasra’da akaryakıt usulsüzlüğü soruşturmasında bir garip basın açıklaması

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir