Amasra’da ishal salgını! Hastaneye 10 gündür…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bartın’ın turistik ilçesi Amasra’da 10 gündür ishal vakalarında artış olduğu, hastaneye her gün 10 ila 30 arasında vakanın başvurduğu öğrenildi. Belediyeden vatandaşlara uyarı geldi.

BARTINSTAR/AMASRA

İlçede yaşanan ishal vakalarındaki artışla ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak İlçe sakinlerinden edindiğimiz bilgilere göre 10 gündür karın ağrısı ve mide bulantısı şikayetiyle hastaneye başvurularda belirgin bir artış yaşanıyor. Toplum sağlığı ekiplerinin, ilçenin çeşitli mevkilerinden su örnekleri topladığı gözlendi.

İlçede konuşulanlara göre içme suyunda klorlamaya ilişkin bir gecikme yaşandığı iddia ediliyor. Arıtma tesisi olmadığı için içme sularında düzenli klorlama yapıldığı, iki gündür sudaki klor miktarının normal seviyelere ulaştığı, öncesinde ise klor eksikliği yaşandığı belirtiliyor. Tüm bu iddialara yanıt verecek olan ise yapılacak inceleme ve tahlil sonuçlarının açıklanması. Hafta içi resmi bilgilendirme yapılması bekleniyor.

RECAİ ÇAKIR: ÇEŞME SULARINI KAYNATMADAN KULLANMAYIN

Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır da yaptığı açıklamada ishal vakalarına ilişkin artışı doğruladı, net bir bulguya rastlanana kadar herkesin çeşme sularını kaynatarak içmesi uyarısında bulundu. Çakır yaptığı duyuruda “Saygıdeğer Amasralılar; son birkaç gündür ilçemizde meydana gelen ishal vakalarındaki artışla ilgili ilçe halk sağlığı ve belediyemiz ekiplerince tüm su kaynaklarında gerekli kontroller yapılmaya başlanılmıştır. Konu ile ilgili net bir bulguya rastlanılana kadar özellikle mahallelerimizde ki çeşme sularımızın kullanılırken kaynatılması büyük önem arz etmektedir” ifadelerini kullandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Amasra’da ishal salgını! Hastaneye 10 gündür…

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir