Amasra’da yılların sorunuydu: Kaleiçi’ne özel tasarlanacak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İster yılların ihmali deyin ister yılların ayıbı. Amasra’ya Kaleiçi’nin dar yollarından geçebilecek ambulans alımı için il genel meclisi ödenek çıkardı.

BARTINSTAR/AMASRA

Bartın İl Genel Meclisi Malı Yılı Bütçe maratonu sona erdi. 20 gün süren görüşmelerde 65 milyon lira olarak planlanan bütçe oy çokluğu ile kabul edildi. İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, bütçenin yüzde 41’ini yatırıma ayırdıklarını, Bartın’ın böyle bir rakamı yatırıma ayırabilen ender illerden biri olduğunu söyledi. Bütçede aslan payını yol ve eğitim aldı. Bütçenin detaylarını parça parça yaptığımız haberlerle ortaya koyacağız.

AMASRA KAYMAKAMLIĞI TALEP ETTİ, MECLİS ONAYLADI

Bütçenin bir diğer önemli gider kalemi sağlık oldu. Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne 710 bin TL ayrıldı. Bu bölümde ilginç bir ayrıntı dikkat çekti. Amasra tarihi Kaleiçi’nin dar yolları nedeniyle verilemeyen ambulans hizmeti için ödenek ayrıldı. Amasra Kaymakamlığı’nın talebi üzerine 2020 bütçesinden ayrılan kaynakla yukarı mahalleye ulaşabilecek standart dışı bir ambulans alınacak. 2021 bütçesiyle de bu ambulansın donanım ve donatımı için ödenek planlandı. Kaleiçi’ndeki dar yollardan geçebilecek standartlardaki ambulans tam donanımlı ambulans tamamlandığında İl Sağlık Müdürlüğü emrine tahsis edilecek. Böylelikle yılların sorununa nihayet bir çözüm üretilmiş olacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Amasra’da yılların sorunuydu: Kaleiçi’ne özel tasarlanacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir