Amasra’daki ishal vakaları! Recai Başkan şüpheliyi açıkladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, ilçede yaşanan ishal vakalarına ilişkin açıklama yaptı. “Şebeke sularında sıkıntı yok, mahallelerdeki çeşmeleri kapattık” dedi.

BARTINSTAR/AMASRA

İlçe genelinde yaşanan ishal vakalarının, mevsim normallerinin bir tık üstünde seyrettiğini öğrendikten sonra gerekli tedbirleri aldıklarını söyleyen Recai Çakır, “Belediye olarak şebeke sularımızda bir sıkıntımız yok. Klor değerlerimiz de olması gereken değerlerde. Ancak hemşehrilerimizin Amasra sınırları içinde mahallelerde kullandığı çeşmelerimiz var. Bu çeşmelerden aldıkları suyu tedbir amaçlı kaynatılarak kullanmalarını rica ettik. Aynı zamanda bu su kaynaklarını kapattık” dedi.

“KAYNATARAK KULLANIN” UYARIMIZ MAHALLELERDEKİ ÇEŞME SULARI İÇİN

Çakır şunları söyledi: “Asıl sonuçlar, halk sağlığı ile yaptığımız görüşmeler sonucu paylaşıyorum, pazartesi günü elimizde olacak. Bizde yine kamuoyunu bu konuda bilgilendirmeye çalışacağız. Şu yanılgıyı düzeltmekte fayda var, yaptığımız paylaşımın kaynağı mahallelerimizde kullanılan çeşme sularıdır, doğal kaynak sularıdır. Şebekede kullanılan suyla, belediye hatlarından gelen suyla ilgili bir problemimiz yok, bunun özellikle altını çizmek istiyorum.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Amasra’daki ishal vakaları! Recai Başkan şüpheliyi açıkladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir