Amasra’nın alın teri Zonguldakspor’a gidiyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
bartinstar

Genel Maden İşçileri Sendikası, yıllardır Zonguldakspor’a mali yardımda bulunuyor. GMİS’in Amasra Şube Başkanı Ertan Kaya’ya “Bartınspor’a neden hiç yardım yapılmıyor?” diye sorduk. “Olmaz” demedi, yol gösterdi…

74MEDYA/SPOR SERVİSİ

Türkiye’nin en büyük sendikalarından biri olan GMİS, işçi başına 1 yevmiye kesiyor. Bu yer üstünde 93 ile 140 lira arasında değişiyor. Yer altı işçilerinden kesilen tutar ise ortalama 170 lira. Bu paralar, genellikle sendikal faaliyetler, madenci ailelerin çocuklarına burs, sendikanın tesisleri için harcanıyor. Sürekliliği olan bir kalem de Zonguldakspor’a mali destek. Ancak sendikanın üyeleri sadece Zonguldaklı değil. Amasra müessesesinin yanı sıra Zonguldak’taki birlerce Bartınlı’nın alın teri, bu havuzda yer alıyor.

Bu güne kadar sendikanın Bartınspor’a yardımda bulunduğu hiç duyulmadı. Bu durumu GMİS Amasra Şubesi Başkanı Ertan Kaya’ya sorduk. Dedik ki “Sendika her yıl Zonguldakspor Kömürspor’a destek olurken neden hiç Bartınspor’u görmez…”

bartinstar

Ertan Başkan, “Genel Merkez Zonguldak’ta. Biz müdahale edemiyoruz” dedi, kapıyı da kapatmadı. “Neden olmasın. Kulüpler arası temas kurulabilir. Sendika nezdinde girişimlerde bulunulabilir” ifadelerini kullanan Kaya, bunun farklı şekillerde de olabileceğini söyledi. İki şehrin kulüplerinin kardeş takım olabileceğini, kulüpler arasında futbolcu geçişkenliği gibi formüllerinin işletilebileceğini belirten Kaya, tüm bunlarla ilgili kulüpler düzeyinde temasların gerçekleşmesi gerektiğinin altını çizdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Amasra’nın alın teri Zonguldakspor’a gidiyor!
bartinstar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir