Amasra’nın göbeğinde şok olay! ATM’den elektrik sızdı, çırpına çırpına öldü

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Herkesi tedirgin eden olay önceki gece yaşandı. Barış Akarsu Kültür Parkı’ndaki ATM’nin yanı başında elektrik akımına kapılan Karakız adlı köpek çırpına çırpına can verdi. Köpeğin sahibi Yurdanur Topçu şikayetçi oldu.

BARTINSTAR/AMASRA

Bartın’ın tarihi ve turistlik ilçesi Amasra’da vatandaşlar iki gündür çok tedirgin. Nedeni ise önceki akşam Barış Akarsu Kultür Parkı’nda yaşanan olay. ATM’lerin bulunduğu alanda önceki akşam üç dört köpeğin elektrik akımına kapıldığı bilgisi geldi. Görgü tanıklarına göre köpeklerin çoğu akımdan kaçmayı başardı. Ancak Karakız adıyla tanınan ve Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Yurdanur Topçu’nun bakımını üstlendiği köpek çırpına çırpına can verdi.

GARANTİ BANKASI İNCELEME BAŞLATTI, KÖPEĞİN SAHİBİ ŞİKAYETÇİ OLDU

Olayın şikayetlere konu olması üzerine bugün bir görevli ATM’lerin bulunduğu parktaydı. Garanti Bankası’nın ATM’sini kontrol eden bir görevli, sızıntı iddialarını kabul etmedi, aynı gece ATM’den işlem de yapıldığını savundu. Banka tarafından ATM’nin kaldırılarak detaylı bir incelemenin yapılacağı bildirildi. Yurdanur Topçu da olayın peşini bırakmayacağını, karakola da şikayetçi olduğunu söyledi. Topçu sorumluların bulunmasını istedi.


İşte Karakız… Talihsiz köpeğin ölümü Amasra’da üzüntüyle karşılandı. Fotoğraf: BartınStar

Yurdanur Topçu, olayı Kanal74’den Halil Tekin’e anlatırken “O hayvan Amasra’nın sembolüydü. Yüreğim sızladı, iki gündür ağlıyorum. Doğduğundan itibaren ben bakıyordum. Küpeli ve aşılıydı. Bu konunun sonuna kadar takipçisiyim, sorumluların tespit edilmesini istiyorum. Olayı görenler koşmuş ama akım nedeniyle yaklaşamamış” diye konuştu. Olayın yaşanması ardından Başkent Elektrik ekipleri bölgedeki elektrikleri kesti. Bu kez de ATM’leri kullanamayan vatandaşlar mağdur oldu.

GÖRGÜ TANIĞI ANLATTI: KAVGA EDİYORLAR SANDIM AMA ÖYLE DEĞİLMİŞ

Bir görgü tanığı, “Ben köpeklerin kavga ettiklerini sandım. Ancak kısa süre sonra gerçek ortaya çıktı. Belediyeye haber verildi. Başkent Elektrik yetkilileri gelip elektriği kesti. Garanti Bankası ATM’sinin arkasında elektrik kaçağı varmış. Başka çarpılanlar da oldu. O sırada birisi para çekmeye kalksa o da ölebilirdi” dedi. 

GARANTİ BANKASI’NDAN AÇIKLAMA: İNCELETTİK, KAÇAK BİZDEN DEĞİL

Görgü tanıklarının anlattıklarında adının geçmesi üzerine Garanti Bankası, BartınStar’a yaptığı açıklamada “Olaya sebep muhtemel elektrik kaçağının Garanti BBVA ATM’sinden kaynaklanmış olabileceği bilgisi doğru değildir. Olayın bankamıza intikal etmesinin hemen ardından bölgenin elektrik dağıtıcısı yetkili kurum ekiplerinin yaptığı ölçümlemede Bankamız ATM’si ile ilgili herhangi bir elektrik kaçağına rastlanmamıştır. Aynı zamanda bankamızın Bartın şubesi gözetiminde gerekli tüm teknik kontroller de yaptırılmış olup herhangi bir arıza ya da elektrik kaçağı tespit edilmemiştir. Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi adına bilgilerinize sunuyoruz” dendi.

Parkta pek çok ATM, aynı zamanda açıkta bırakılmış kablolar yer alıyor. Elektrik kaçağının nereden kaynaklandığı detaylı inceleme ardından ortaya çıkacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Amasra’nın göbeğinde şok olay! ATM’den elektrik sızdı, çırpına çırpına öldü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir