Aynı köyden beş günde 6. ölüm! Savcılık harekete geçti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altıncı ölüm haberi de dün gece geldi, Hasan Ergün vefat etti. Oğlu Mehmet Ergün, “Babamın testleri negatifti. Ancak Covid-19 ilaçları verdiler” diyerek hastaneyi suçladı. Mehmet Ergül’ün “Bartın’da katliam yapılıyor” sözleri geniş yankı uyandırdı. Savcılık iddialarla ilgili soruşturma başlattı.

BARTINSTAR/ŞEHİR

Ulus İğneciler Köyü Kayacılar Mahallesi’nde yaşayanların Bartın Devlet Hastanesi önündeki isyanı kameralara yansıyınca Türkiye’nin gündemine girdi. Cuma gününden bu yana aynı mahalleden 5 kişi yaşamını yitirdiği belirtilirken 6 vefat haberi de dün gece geldi. İki gün önce annesi Fatma Ergün ve dayısını kaybeden Mehmet Ergül, “Hastanede ‘annenin durumu iyi, şu an yemeğini yemekte’ bilgisini verdiler. 5 dakika sonra ölüm haberini verdiler” diyerek isyan etmiş, bu durum kameralara yansımıştı.

CUMA GÜNÜNDEN BU YANA AYNI KÖYDEN 6. ÖLÜM VAKASI

Mehmet Ergün, dün gece de babası Hasan Ergün’ü kaybetti. 80 yaşındaki Hasan Ergün, gece saatlerinde köye gelen ambulansla Bartın Devlet Hastanesi’ne getirildi. Bu sırada hastane dışında alınan geniş güvenlik önlemleri dikkat çekti. Bir süre sonra vefat haberi aileye bildirildi.

Babasının Covid-19 testinin negatif çıktığını anlatan Mehmet Ergün, buna rağmen koah hastası 80 yaşındaki babasına 8 dozluk Koronavirüs ilaçlarından verildiğini öne sürdü. Bu ilaçlardan sonra babasının durumunun ağırlaştığını ifade eden Mehmet Ergün, yanlış tedavi uygulandığını iddia etti.

Köylülerin verdiği bilgiye göre Cuma’dan bu yana İğneciler Mahallesi’nden Bartın Devlet Hastanesi’ne gelip yaşamını kaybedenlerin sayısı 6’ya yükseldi. Hastane yoğun bakımında tedavi gören 4 kişinin daha olduğunu kaydeden köylüler endişelerini yüksek sesle dile getirdi. Köy sakinlerinden Nail Doğru, İrfan Yıldırım ve Mehmet Ergün, hastanede her şeyin ücretli olduğunu, ilaç, tulum, maske hatta morg ve cenaze hizmetlerinden bile ücret alındığını haberci Rasih Karakaş’a anlattı. Biri 2 bin lira ödediğini söylerken bir diğeri 600 lira ödediğini söyledi.

CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI İDDİALARLA İLGİLİ SORUŞTURMA BAŞLATTI

Hastane önündeki hasta yakınlarının isyan görüntüleri, Türkiye’de pek çok haber kanalına da konu oldu. Mehmet Ergün’ün “Bartın’da şu anda katliam yapılıyor” sözleri geniş yankı uyandırdı. İddialar üzerine Bartın Cumhuriyet Başsavcılığı’nın soruşturma başlattığı öğrenildi.

HASTANEYE BARTINLI BAŞHEKİM GELİYOR

Tüm bunlar yaşanırken Bartın Devlet Hastanesi’nde yeni Başhekim’in kim olacağı da belli oldu. Geçen hafta sözleşmesinin bitimine 1 ay kala ve hastanede yürütülen denetim ardından Başhekim Abdullah Danışman istifa etmişti. Yerine gelecek isim, uzun süredir Bartın Devlet Hastanesi’nde görev yapan Uzm. Dr. Özkan Pusat olacağı teyit edildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Aynı köyden beş günde 6. ölüm! Savcılık harekete geçti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir