Bakan Kurum Bartın mesajlarını CHP de beğendi! ‘Davet edilmedik ama…’

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un dün Bartın’a yaptığı ziyaret ve verdiği mesajların önemli olduğunu söyledi.

BARTINSTAR/SİYASET

Yazılı bir açıklama yapan Aysu Bankoğlu, “CHP’liler neden yoktu” eleştirilerine “davet edilmedik” sözleriyle yanıt veren Bankoğlu, Bakan Kurum’un Bartın ziyaretinin önemli olduğunu söyleri. Bankoğlu açıklamasında özetle şu görüşlere verdi: “Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın gerçekleştirdiği ziyaret önemlidir. TBMM kürsüsünde de defalarca dile getirdiğimiz Amasra’da Termik Santral girişimi ve Bartın Irmağı’nın ölümcül kirliliği gibi konularda, soru önergelerimiz vasıtasıyla da, yerinde incelemeler yapması için kendisini ilimize davet etmiştik.

BİZİ DAVET ETMESELER DE ÖNEMLİ VAATLERDE BULUNDU

Sayın Kurum, dünkü ziyaretinde bizleri davet etmemeyi yani temsil ettiğimiz yurttaşların görüşlerini dinlememeyi tercih etse de, neyse ki, kentimizle ilgili hayata geçireceğine inanmak istediğimiz önemli vaatlerde bulunmuştur.

BİZİM İÇİN ÖNEMLİ OLAN ŞEHRİN MENFAATİNE OLACAK GİRİŞİMLERİ…

Valilik’te yapılan programda, devlet adabına ve geleneklerine uyulmadığı gibi Amasra’da yapılmak istenen termik santralle ilgili ÇED Raporu süreci devam eden şirketin yetkilileri ile bir araya gelinmesi yeğlenmiştir. Özel şirket yetkilisinin bu programa dâhil olması sağlanırken milletin seçtiği kişilerin çağrılmaması ne kadar kabul edilebilir?

Bizim için önemli olan, kentimize ve hemşehrilerimize zarar verecek her konunun karşısında durmak, fayda sağlayacak tüm girişimleri desteklemektir.

BARTIN IRMAĞININ ISLAHI VE KÖMÜR REZERVİNİN ÇIKMASI…

Temennimiz; beyanatınızda dile getirdiğiniz gibi, kömür rezervinin bir an önce çıkartılması, Amasra’ya zarar verecek hiçbir faaliyetin yapılmaması ve Bartın Irmağı’nın temizlenerek kentimize yaraşır şekilde ıslah edilmesi hususlarının icraata dönüşmesini ivedilikle görebilmektir. Halkın öncelikli ihtiyaçları olan sağlık, aş ve iş meseleleri çözüm beklemeye devam ediyor. İktidar partisinin, sokağa çıkmayı sadece Bakan varken aklına getirmemesini umuyorum.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bakan Kurum Bartın mesajlarını CHP de beğendi! ‘Davet edilmedik ama…’

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir