Bakan olunca “İşiniz aksamasın, değiştir” dediler ama…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Bartın’daki medya kuruluşu temsilcilerini Ankara’da ağırladı. “Bakan olunca Bartın’dan gelen telefonlar susmayınca ‘numarayı değiştirelim’ önerisi yapıldı” dedi, yaşadıklarını anlattı…

BARTINSTAR/ANKARA

2007 ile 2023 tarihleri arasında 16 yıl kesintisiz Bartın Milletvekili olarak parlamentoda görev yaptı. 5 dönemlik görevi ardından 2023 seçimlerinde aday gösterilmedi. Çünkü daha önemli bir göreve getirilecekti.

2023 seçimleri ardından kurulan Cumhurbaşkanlığı kabinesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Adalet Bakanı olarak görevlendirilen Yılmaz Tunç, siyasi kariyerinin zirvesine çıktı.

Ağır iş yüküne rağmen Bartın’a olan ilgisini kesmeyen Bakan Tunç’a, bu kez Bartın’da gazete, televizyon ve internet haber sitelerinin temsilcilerini Ankara’da ağırladı.

BARTINSTAR’IN HABERLERİYLE SIK KARŞILAŞIYORUM

Önce bakanlık binasında Bartın’dan gelen habercilerle bir araya gelen Bakan Tunç, Gölbaşı Hakimevi’nde sohbet toplantısı düzenledi. Konuklar Bartınlı olunca, sohbette daha çok Bartın üzerine oldu.

Bartın basınına yakın ilgi gösteren Yılmaz Tunç, her konuda randevusuz kendisine ulaşılabileceğini söyledi.

Bartın’ın, Türkiye’nin en küçük illerinden biri olmasına karşın gelişmiş bir basın gücüne sahip olduğunu belirten Bakan Tunç, “Bartın basını, dinamik ve yapıcı. Zor koşullara rağmen güzel işlere imza atıyor. Yapıcı eleştirileriyle kentine değer katıyor” sözleriyle iltifat etti.

BartınStar.com haberleriyle sık sık karşılaştığını belirterek ilgisini ve takibini belli eden Bakan Tunç, bakan olması ardından yaşadığı bir konuyu paylaştı.


Toplantıya BartınStar’ı temsilen Turhan Öztürk ile Hergün Gazetesi sahibi Nihal Karaman katıldı.

BAKANLIKTA BARTIN BİRİMİ: BEN BURADA OLMASAM BİLE…

5 dönem süren milletvekilliği döneminde Bartınlılarla her zaman yakın diyalog halinde olduğunu ifade eden Bakan Tunç, “Adalet Bakanlığı kapıları tüm hemşehrilerimize sonuna kadar açık. Ben burada olsam da arkadaşlarımız gelen her bir hemşehrimizi karşılayacak, misafir edecek, misafir edecek ve taleplerini dinleyecek” dedi.

Bakan olduktan sonra Bartın’dan çok sık gelen telefonlar üzerine “İşleriniz aksamasın” diyerek telefon numarasının değiştirilmesi önerisi yapıldığını anlatan Yılmaz Tunç, “Hatta yeni bir telefon verdiler. Ancak buna rağmen telefonumu değiştirmedim. Bartın halkının hizmetinde olabilmek, acil durumlarda ihtiyaçlarına yanıt verebilmek için aynı numarayı kullanıyorum. Programlar nedeniyle yanıt veremediğimiz durumlarda mesaj iletebilirler. Gerekeni yaparız” ifadelerini kullandı.

Resmi ilan alan basın kuruluşlarının bazı konularda yaşadıkları sorunlara ilişkin sunumunu dikkatle dinleyen Bakan Tunç, elinden gelen yardımı yapacağını söyledi.


Bartın’dan gelen konuklarını önce bakanlık, ardından Gölbaşı’ndaki Hakimevi’nde ağırlayan Bakan Tunç, yaklaşık 2 saat süren sohbet sırasında hemen pek çok konuya değindi. İkili sohbetler dikkat çekiciydi.

AMASRA’YA BÜYÜK SÜRPRİZLERİMİZ OLACAK

Bartın’daki seçim süreciyle ilgili basın çalışanlarının görüşlerini dinleyen Yılmaz Tunç, kendi görüşlerini de paylaştı. “Batı Karadeniz’in turizm potansiyelini artırmak için yeni yatırımlar planlıyoruz. Cumhurbaşkanımız Amasra’yı çok önemsiyor. Amasra’ya daha büyük sürprizlerimiz olacak” diyerek Amasra seçimine ilgisini ikinci kez vurguladı.

CHP Milletvekili Aysu Bankoğlu’nun “Söz verilmesine rağmen Bartın’da madenci lisesi neden açılmadı” konulu soru önergesinin hatırlatılması üzerine Bakan Tunç, “Bartın’da madenci bölümü meslek lisemizde hizmet vermeye başladı. Yeni kampüs yapımı için çalışmalarımız sürüyor” yanıtı verdi.

Tuzcular’daki Çeşmi Cihan kız öğrenci yurdunun Hakimevi olarak yıldızlı bir otel konseptinde düğün, toplantı, konferans gibi etkinliklere ev sahipliği yapacağını, 200 odasıyla da Bartın turizmine katkı sunacağını belirten Bakan Tunç, İnkum PTT binasıyla ilgili çalışmanın sürdüğünü, Serdar Köyü’ne yapılacak cezaevi için tekrar ihale yapılacağını belirterek “Tamamlandığında 700-800 çalışacak” bilgisini verdi.

Bartın basını ile hem bakanlıktaki hem de Golbaşı Hakimevi’nde yakından ilgilenen Bakan Tunç, habercilere başarılar diledi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bakan olunca “İşiniz aksamasın, değiştir” dediler ama…

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir