Bakan Özer 210 milyon TL ile geldi! İftar salonunda ilginç detay

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
bartinstar

Bakan Özer, akşam Bartınlılar’la iftarda bir araya geldi. Hayalin Kongre  Salonu’ndaki iftarda CHP İl Başkanı Selim Karakaş da vardı. Karakaş’a ayrılan koltuğun, tam da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın posterinin altında olması gecenin dikkat çekici detayı olarak objektifimize yansıdı.

BARTINSTAR/GÜNDEM

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Bartın İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı’nda kentin 100 milyon liralık eğitim yatırımı bütçesine 210 milyon lira ilave yapılarak toplam yatırım bütçesini 310 milyon liraya çıkardı. Bakan Özer, Bartın Valiliğindeki İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı’nda alınan kararları, akşam iftar programında yaptığı konuşmada açıkladı.

2022 YATIRIM PROGRAMINA 4 YENİ ANA OKULU EKLENDİ

bartinstar

Kentin uzun vadeli ihtiyaçlarını değerlendirip mevcut yatırımlara ilave olarak yeni yatırımları 2022 programına dahil etme kararı aldıklarını belirten Bakan Özer, Bartın’daki okul binalarındaki güçlendirme çalışmanın bu eğitim öğretim yılında tamamlanacağını söyledi. Bakan Özer, 4 yeni anaokulu yapacaklarını kaydetti. Özel eğitim öğrenci sayısının Bartın’da fazla olduğunu gözlemlediklerini ifade eden Bakan Özer, kente özel eğitim kampüsü yapacaklarını duyurdu.

ÖZEL EĞİTİM KAMPÜSÜNÜN DETAYLARINI ANLATTI

Türkiye’de nadir olarak verilen yatırımı yaklaşık 38 dönümlük bir arazide Bartın’a kazandıracaklarını dile getiren Özer, “Bu kampüsün içerisinde özel eğitim anaokulu, ilkokulu, ortaokulu ve lisesi olacak. Hafif engelli öğrencilerimizin gittiği özel eğitim meslek okulu olacak. Özellikle çocuklar eğitim alırken bekleyen veliler için de halk eğitim kursları alabilecekleri mekanların olduğu büyük bir kompleks yapacağız” şeklinde konuştu.

Yalı’daki Hayalin Kongre ve Düğün Salonu’ndaki iftar programına Bartın protokolü ve eğitim camiası tam kadro katıldı. Siyasi parti ve STK temsilcileri de iftara davetliydi. Salonda Türk Bayrağı, Atatürk ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan posterleri yan yana yer aldı. Erdoğan posterinin tam altında ayrılan koltuğun misafiri, CHP İl Başkanı Selim Karakaş olması, geceden yansıyan ayrıntı oldu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bakan Özer 210 milyon TL ile geldi! İftar salonunda ilginç detay
bartinstar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir