Bakan Tunç sarı, Bankoğlu kırmızı bölgeden çıkmadı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

31 Mart seçimlerinde Bartın’ın yarısı kırmızı, diğer yarısı da sarıya boyandı. Partilerin Ankara’daki temsilcileri, Nisan’ın son cumasını “hayırlı olsun” ziyaretlerine ayırdı.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, AK Partili adayların seçimi kazandığı Ulus-Abdipaşa-Kumluca-Kozcağız belediye başkanlarını ziyaret etti. CHP Milletvekili Aysu Bankoğlu da Bartın-Amasra-Kurucaşile’nin başkanlarına gitti. MHP’li tek belediye Hasankadı’ya giden olmadı.

BARTINSTAR/SİYASET

31 Mart 2024 Mahalli İdareler seçimlerinin üzerinden neredeyse 1 ay geçti. Seçim atmosferinin gerilimi, yeni yeni yerini dinginliğe bıraktı.

Bartın siyasetinin Ankara’daki aktörleri, Nisan ayının son Cuma’sını Bartın’a geçirdi. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ve AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Aldatmaz ile CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, seçimi kazanan belediye başkanlarına hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.

Siyasetteki bölünmüşlük, ziyaretlere de yansıdı. Bakan Tunç ve Milletvekili Aldatmaz, AK Partili belediye başkanlarını, CHP Milletvekili Aysu Bankoğlu ise CHP’li başkanları ziyaret etti.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ve AK Parti Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz, AK Parti’li adayların sırasıyla Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez, Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Bozkurt, Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman’ı sırasıyla ziyaret etti. 4 başkan da Bakan Tunç’a çeşitli armağanlar takdim etti, Bakan Tunç da başkanlara vaadettikleri projeler konusunda destek sözünü yineledi.

AK Parti heyetinin son durağı ise İl Genel Meclisi oldu. AK Parti’nin çoğunluğu sağladığı İl Genel Meclisi’nin yeni başkanı Turhan Kalaycı, konuklarını çiçeklerle karşıladı. İl Genel Meclisi’nin yeni üyeleri de ziyarette tam kadro yer aldı. İl Özel İdaresi ziyareti ardından Bakan Tunç İstanbul’a hareket etti.

CHP Milletvekili Aysu Bankoğlu da, tıpkı AK Parti heyeti gibi CHP’li belediye başkanlarını sırasıyla ziyaret etti. Bartın belediye Başkanı Muhammet Rıza Yalçınkaya, Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır ve Kurucaşile Belediye Başkanı Uğur  Güneş’i makamında ziyaret eden Bankoğlu, her üç başkana da CHP’nin 100 yıllık tarihini içeren almanak almanak armağan etti, yeni dönemde başarılar diledi.

xxx

BAKAN TUNÇ UYARDI: BELEDİYE KAYNAKLARI, MİLLET DÜŞMANLARINA GİDERSE…

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Bartın’da ilk ziyaretini Ulus’a yaptı. Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, protokol üyeleri ve bir grup vatandaş tarafından karşılanan Bakan Tunç, burada yaptığı konuşmada bazı uyarılarda bulundu.

Hedefinde DEM Partili belediyeler vardı. Tunç konuşmasında “Kamu kaynaklarının, belediyelerimize gönderilen kaynakların son kuruşuna kadar vatandaşımıza ve milletimize hizmet olarak gösterilmesi lazım. Kamu kaynaklarını suç unsuru bulunan faaliyetlere harcayanlar, terörün finansmanı olarak kullananlar milletimiz tarafından cezalandırılmaktadır. Geçmişte bunun kötü örneklerini maalesef yaşadık, gördük. Bir belediye başkanı milletin kaynaklarını, millet düşmanlarına akıtırsa orada hukuk devleti devreye girer. Bu noktada devletin yetkili kurumları da her zaman bu konuda hassas ve teyakkuzda olacak. Belediye başkanları da bu bilinçle çalışacaklar ve halktan aldıkları, milletten aldıkları yetkiyi kötüye kullanmayacaklar” ifadelerini kullandı. (DHA)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bakan Tunç sarı, Bankoğlu kırmızı bölgeden çıkmadı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir