Bakanlık onayladı; Bartın Spor Lisesi Kumluca’ya açılıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

21 dersliği, açık ve kapalı alanları ile Bartın’ın en büyük eğitim kurumlarından biri olan Kumluca Yatılı Bölge Okulu bünyesinde Spor Lisesi olması yolundaki çabalar sonuç verdi. Bakanlık onay verdi, yeni eğitim döneminde lise 90 öğrenciyle kurdele kesecek.

BARTINSTAR/KUMLUCA

Bartın’a bir Spor Lisesi açılması yönünde bir süredir süren çabalarda kritik bir aşama daha gerçekleşti. İlk olarak Bartın’da yer arayışları vardı. Ancak en uygun yerin Kumluca YİBO olabileceği görüşü ortaya çıktı.

AK parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz, Bartın Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşçı okulu yerinde görüp beğendi. Spor Lisesi’nin Kumluca’da açılması için girişimler başladı.

Ankara’da müjdeli haber geldi. Bartın Spor Lisesi’nin Kumluca Yatılı Bölge Okulu bünyesinde kurulmasına ilişkin onay çıktı. Kumluca YİBO’nun 2024-25 eğitim öğretim sezonunda öğrenci kabul etmeye başlayacağı öğrenildi.

İlk yıl eğitim kadrosu ile birlikte 90 öğrencinin liseye kabul edileceği öğrenildi. Öğrenciler, Kumluca’da yatılı okuyabilecek.

1998 yılında Bartın’ın ilk yatılı okulu olarak hizmet vermeye başlayan Kumluca YİBO, 2011 yılında kurum kategorisinde “Toplam Kalite Ödülü” alarak Türkiye birincisi oldu.

Okul binası, kapalı spor salonu, yemekhane ve yurt binasından oluşan okulda 21 derslik, fen laboratuvarı, bilgisayar laboratuvarı, görsel sanatlar atölyesi, rehberlik servisi ve konferans salonu yer alıyor.

Eğitim öğretim faaliyetlerine başarıyla devam eden ancak öğrenci sayısı günden güne azalan dev yapı, Spor Lisesi’yle birlikte Bartın’ın en önemli eğitim kurumlarından biri olacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
5
_a_rm_
Şaşırmış
1
vir_sl_
Virüslü
Bakanlık onayladı; Bartın Spor Lisesi Kumluca’ya açılıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir