Bankoğlu açıkladı: BEDAŞ Müdürü’nü aradık, dedi ki…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, şehirde yaşanan elektrik kesintilerine tepki gösterdi. Bankoğlu, “İl Başkanımız BEDAŞ Müdürü’yle görüştü” dedi, ayrıntıları anlattı.

BARTINSTAR/GÜNDEM
20 Oca 2021, 11:45

Kar yağışıyla başlayan ve 4 gündür devam eden elektrik kesintileri, Bartın’ın gündemine oturdu. Bartınlı vatandaşların günlerdir kendisine ulaşarak şikayetlerini ve mağduriyetlerini dile getirdiğine işaret eden CHP PM üyesi Aysu Bankoğlu, Bartınlılarla yaptığı görüşmelerde yurttaşların hava koşullarına bağlı sıkıntıları haklı olarak kabul edemediklerini, 19 yıldır yönetimde olanların elektrik direkleri ve altyapıya ilişkin gerekli kontrolleri neden bugüne dek yapmadıklarını ve önlemleri zamanında almadıklarını merak ettiklerini aktardı.

YAZ MEVSİMİNİ NEDEN AĞUSTOS BÖCEĞİ GİBİ GEÇİRDİNİZ!

Aysu Bankoğlu, “Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı olmak üzere EnerjiSA yetkililerine sorulması gereken şudur; bütün yaz ve hatta 19 yaz mevsimini neden Ağustos böceği gibi geçirdiniz? Daha düne kadar tarihin en sıcak kış mevsimi yaşanırken onarımları neden parti parti yapmadınız? Faturaları tahsil ederken, elektriği kesip sayaçları mühürlerken gösterdiğiniz sorumluluğu ve sürati, neden hizmet verirken gösteremiyorsunuz?” sorularını yöneltti.

“BEDAŞ MÜDÜRÜ, KÖYLERE ULAŞAMADIKLARINI ANLATTI”

Bankoğlu, dün yaptığı açıklamada CHP İl Başkanı’nın da konuyu yakından takip ettiğini belirtirken; Bartın BEDAŞ Müdürü ile yaptıkları görüşmelerde, mevcut ekiplerin dört katına çıkarıldığı bilgisini aldıklarını ancak özellikle Ulus ve çevresi gibi ormanlık alanlara yakın köy yollarının kapalı olması sebebiyle sıkıntılar yaşandığını öğrendiklerini belirtti. Bankoğlu, yetkililerin ana arterlerde elektrik vermeye başladıklarını, ulaşabildikleri hastalara ekipler tarafından jeneratör ve benzin desteği verildiğini belirttiklerini, gün içinde Ulus’a elektrik verileceğini ancak köylerin bir gün daha bekleyebileceği bilgisi aldıklarını aktardı.

BU SEFİLLİĞİN BİR AN ÖNCE BİTMESİNİ DİLİYORUM

Bankoğlu, açıklamalarını “Bu açıklamayı yaptığım dakikalarda Bartın’a elektrik verilmiş olmasını, bu sefilliğin bir an önce bitmesini diliyorum. Kayıp kaçak bedelini, sayaç okuma bedelini, enerji fonu bedeli ve üzerine TRT katkı payını da ekleyerek tüketimlerinin iki katını günü gününe ödeyenleri iki günden fazladır elektriksiz bırakmak apaçık eziyettir ” sözleriyle tamamladı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bankoğlu açıkladı: BEDAŞ Müdürü’nü aradık, dedi ki…

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir