Bartın Belediyesi’nde toplu sözleşme! En düşük maaş bakın kaç TL oldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
bartinstar

Belediye İş Sendikası ile 2024 yılı toplu iş sözleşmesi imzalandı. En düşük maaş 26 bin liraya yükseldi. Zam oranı yüzde 60 olarak gerçekleşti. İkramiyeler ve sosyal haklarla birlikte bir işçinin aylık ortalama maaşı 29 bin 119 liraya yükseldi.

BARTINSTAR/EKONOMİ

Bartın Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında 2024 Yılı Toplu İş Sözleşmesi imzalandı. Sendika temsilcileri ile yapılan toplu iş sözleşmesine göre işçilerin ücret, sosyal hak ve ikramiyelerinde iyileştirmeler yapıldı. İşçi temsilcileri, yüzde 60’a ulaşan zam oranı nedeniyle Başkan Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu’na teşekkür etti.

Yapılan Toplu İş Sözleşmesi kapsamında çalışanın en düşük maaşı 26.003 TL olarak belirlenirken, sosyal hak ve ikramiyeler de dahil aylık ortalama 29.119.92 TL’ye çıkartılmış oldu. İmza törenine Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu’nun yanı sıra Bartın Belediye Başkan Vekili ve Toplu Sözleşme Görüşmeleri Komisyon Üyesi Tuncay Maden, Belediye İş Sendikası Zonguldak Şube Başkanı Osman Karataş, Başkan Yardımcısı Hasan Aydın, Yönetim Kurulu Üyesi Erhan Kırkaç, İşçi temsilcileri Ersan Bitik, Ömer Altunsaban, Kenan Conkur ve Ayhan Karagöz katıldı.

bartinstar

BAŞKAN FIRINCIOĞLU: ÇALIŞANLARIMIZA EN İYİ ÜCRETİ VERMEYE GAYRET ETTİK

bartinstar

İmza töreni sonrası değerlendirmelerde bulunan Başkan Fırıncıoğlu, “22 Mart 2023 tarihinde başladığımız bu zorlu ve kutlu yolculukta attığımız her adımda yanımızda olan yol arkadaşlarıma-personelimize çok teşekkür ederim. Tüm personelimizle biz büyük bir aileyiz. Göreve geldiğimiz günden buyana kısa zamanda şehrimize birçok hizmeti beraberce gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Kentin ihtiyaç duyduğu alt ve üst yapı gereksinimlerinin karşılandığı, temizlik ve park bahçelerin yanı sıra rutin belediyecilik hizmetlerinin başarıyla verildiği her alanda atılan imzanın içerisinde personelimizin katkısı çok büyük. Bartın Belediyesi olarak personellerimizin haklarının korunması ve hak ettikleri imkanlara sahip olmaları konusunda oldukça hassas davranıyor, hak ettikleri iyileştirmeleri yapmaya gayret ediyoruz. İşçilerimizi yakından ilgilendiren 2024 Yılı Toplu İş Sözleşmesini imzaladık. Bütçemizin doğrultusunda çalışanlarımıza en iyi ücreti vermek için gayret sarf ettik. Hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Çalışan kardeşlerimize her şeyden önce aileleriyle ve sevdikleriyle birlikte sağlıklı ve huzurlu bir hayat geçirmelerini temenni ediyorum. Allah yüzünüzden gülücüğü, cebinizden parayı ve evinizden mutluluğu hiçbir zaman eksik etmesin. Hiçbir zaman da kimseyi kimseye muhtaç etmesin” dedi.

xxx

BELEDİYE’DEN PAZARCI ESNAFINA ÇORBA İKRAMI

Soğuk havaların etkisini gösterdiği bugünlerde Bartın Belediyesi tarafından Kapalı Pazar Yeri’nde kurulan “Galla Pazarı”nda sabah sıcak çorba ikramında bulunuldu. Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, beraberinde Belediye meclis üyeleriyle birlikte sabahın erken saatlerinde tezgâhlarını açan pazarcı esnaflarını ziyaret ederek hayırlı işler ve bereketli kazançlar diledi. Sıcak çorba dağıtımından memnuniyet duyduklarını ifade eden pazar esnafları, Başkan Fırıncıoğlu’na teşekkür etti.

Başkan Fırıncıoğlu, “Havaların soğumasıyla birlikte pazarcı esnaflarımız sabahın erken saatlerinde soğuk havada tezgahlarını açıyor. Bu doğrultuda ilimiz kültüründe önemli bir yere sahip olan Kapalı Pazar Yeri’nde kurulan ‘Galla Pazarı’nda sabah sıcak çorba ikramında bulunduk. Bu soğuk kış günlerinde halkımız için tezgahını açan emekçi pazar esnafımızın içini ısıttık. Tezgâh açan tüm esnaf ve vatandaşlarımıza hayırlı alışverişler ve sağlıklı günler dilerim” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bartın Belediyesi’nde toplu sözleşme! En düşük maaş bakın kaç TL oldu
bartinstar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir