Bartın Belediyesi’nden esnafa büyük jest; o vergiler alınmayacak

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bartın Belediyesi, Bartın Kahveciler ve Şerbetçiler Odası Başkanı Ayhan Tepe’nin “Pandemi sürecinde kapalı olan iş yerlerinden ilan-reklam ve çevre temizlik vergisinin alınmaması” yönündeki talebine olumlu yanıt geldi.

BARTISTAR/EKONOMİ

Bartın Belediyesi tarafından oda başkanlığına gönderilen yazıda ‘’…genelge kapsamında kapatılan işyerleri sahiplerinin yazılı dilekçe ile ekine işyeri ruhsatlarının fotokopisini ekleyerek başvurmaları durumunda işlemlerinin yapılacağı hususunda bilgilerinize rica ederim’’ dendi.

Vergi muafiyetinden İçişleri Bakanlığı genelgesi  ile kapatılan tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, çalgılı müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, her türlü oyun salonları, kapalı çocuk oyun alanları, çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, masaj salonu, SPA ve spor merkezleri yararlanabilecek.

AYHAN TEPE’DEN BARTIN BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR MESAJI

Kahveciler ve Şerbetçiler Odası Başkanı Ayhan Tepe, Başkan Cemal Akın’a teşekkür mesajı paylaştı. Tepe mesajında ‘’ 03/12/2020 tarihli dilekçemizle pandemi salgının görüldüğü andan itibaren kapatılan işyerlerimizden kapalı kaldıkları süreler için İLAN REKLAM ve ÇEVRE TEMİZLİK vergilerinin alınmamasını belediyemizden talep etmiştik. 09/12/2020 tarihli cevabi yazıyla tarafımıza; pandemi salgını nedeniyle kapatılan işyerleri sahiplerinin YAZILI dilekçe ve ekinde RUHSAT fotokopisi ile başvuru yapmaları halinde işlemlerinin yapılacağı bildirilmiştir. Yaşanılan bu zorlu süreçte günlük hayatlarını idame etmekte zorlanan üyelerimizin yaşamlarını bir nebze de olsa kolaylaştırma adına ortaya konulan irade ve alınan karardan dolayı Belediye Başkanımız Sn. Cemal Akın a Üyelerimiz adına teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz’’ ifadelerini kullandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bartın Belediyesi’nden esnafa büyük jest; o vergiler alınmayacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir