Bartın Esnaf ve Sanatkarlar Odası’na Ulus damgası! Dengeyi değiştirdiler

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
bartinstar

Yılmaz Akdeniz’in listesinde 9 isimle birlikte yer alan Ulus esnaf ve şoförler odaları, seçime damgasını vurdu. Akdeniz, rakip odalardan da destekçi bulmayı başardı. Sinan Amasralı’yı destekleyen Bartın’ın büyük odaları Bakkallar-Bayiler, Kahveciler-Şerbetçiler ile Şoförler-Otomobilciler  odaları ‘Birlik’ yönetiminde artık yok.

BARTINSTAR/ŞEHİR

Günlerdir adam adama markajlar, ince ince hesaplar Cumartesi günü yapılan genel kurulda kendini gösterdi. 8 yıldır Bartın Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığını yürüten Sinan Amasralı ile Madeni Eşyalar Odası Başkanı Yılmaz Akdeniz’in aday olduğu seçim yarısı çok çetin geçti. Geçen Şubat ayında 20 yıldır yönettiği Bartın Şoförler ve Otomobilciler Odası başkanlığını Özcan Uzun’a kaptıran Sinan Amasralı, son kez aday olduğunu belirterek “Birlik Merkezi” projesi ile destek istedi.

İŞTE BİRLİK SEÇİMİNİN KAYBEDEN VE KAZANANLARI

bartinstar

Bartın Bakkallar ve Bayiler Odası,  Bartın Kahveciler ve Şerbetçiler Odası, Bartın Şoförler ve Otomobilciler Odası, Bartın Berberler ve Kuaförler Odası ile Amasra Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından desteklenen Amasralı ve ekibi, liste yapmakta çok zorlandı. Ulus esnaf odası ve Ulus şoförler odası başkanlarına yönetimde yer açmakta geciken Sinan Amasralı, bu iki odanın desteğini rakibine kaptırınca seçimin de rengi değişti.

Yılmaz Akdeniz Ulus’un iki odasından 9 isme listesinde yer verdi. Akdeniz’in listesinde Ferdi Özer, Barış Gökalp, Murat Erdi Çetin, Harun Yaman, Ümit Usta, Necmettin Demirci, Erol Şenol, İlkay Özsoy, Cengiz Bayraktar isimleri yer aldı. Ulus’un blok desteği, seçime de damgasını vurdu.

bartinstar

YILMAZ AKDENİZ, RAKİP ODA YÖNETİMLERİNDEN OY ÇELDİ

Yılmaz Akdeniz, başkanı olduğu Madeni Eşyalar ile Bartın Terziler Odası’nın da tam desteğini aldı. Üyelerini serbest bırakan Bartın Marangozlar Odası’nın en az yarısını yanına çekmeyi başaran Yılmaz Akdeniz, yine Sinan Amasralı’yı destekleyen hemen her oda yönetiminden bir iki ismin oylarını almayı başardı. Böylelikle Yılmaz Akdeniz, yeni seçilmiş oda başkanları Hulusi Kaymakçı ve Ferdi Özer ile birlikte, Bartın’ın deneyimli başkanları tarafından yönetilen odaları geride bırakarak yeni başkan seçildi. Yılmaz Akdeniz’e 41 oy çıktı, beyaz listeyle yarışan Sinan Amasralı 37 oyda kaldı.

Böylelikle Bartın’da 10 meslek odası bir de Birlik seçimi tamamlanmış oldu.

İŞTE O LİSTELER VE ALDIKLARI OY SAYISI 


Yılmaz Akdeniz’in listesinde sapma yaşanmadı.


Sinan Amasralı’nın listesinde pek çok ismin çizik yediği dikkatlerden kaçmadı.


Bartın Madeni Eşyalar Odası’nın deneyimli başkanı Yılmaz Akdeniz, Terziler Odası’nın yeni başkanı Hulusi Kaymakçı, Ulus Esnaf Odası’nın yeni başkanı Ferdi Özer ve Ulus Şoförler Odası Başkanı Barış Gökalp’in desteğiyle Birlik Başkanı seçildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bartın Esnaf ve Sanatkarlar Odası’na Ulus damgası! Dengeyi değiştirdiler
bartinstar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir