Bartın İYİ partide adaylık için çifte istifa!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

YSK’nın açıkladığı seçim takvimi uyarınca milletvekili adaylığını düşünen isimlerin istifa süreci tamamlandı. İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Kasapoğlu adaylık için istifasını genel merkeze gönderdi. Kadın Kolları Başkanı Ceyda Sargın da Bartın BARO yönetiminden ayrıldı.

BARTINSTAR/SİYASET

14 Mayıs 2023 seçimleri öncesi tüm dikkatler, milletvekili adaylıkları için kamu ve tüzel kurumlardaki istifalardaydı. Bartın İYİ Parti iki isimin istifa ettiği öğrenildi. İl Başkanı Mehmet Kasapoğlu, milletvekili adaylığıyla ilgili süreçte istifasını genel merkeze gönderdi. Ancak seçime hangi şartlarda girileceğine ilişkin müzakerelerin hala devam ettiği bilgisi geliyor. Bartın’da CHP ve İYİ partinin ortak liste ile seçime gitme ihtimalinin halen masada olduğu, böyle bir durumda Mehmet Kasapoğlu’nun il başkanlığı görevine devam edebileceği belirtiliyor.

Bir başka istifa ise İYİ Parti Kadın Kolları Başkanı Ceyda Sargın’dan geldi. Bartın Barosu yönetim kurulu olan Ceyda Sargın, milletvekili adaylığı için görevinden istifa etti.

MEHMET KASAPOĞLU KİMDİR?

İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Kasapoğlu kimdir: 1959 yılında Bartın’da doğdu. 1974 yılında Bartın Atatürk İlkokulu’ndan, 1977’de de Bartın Endüstri Meslek Lisesi’nden mezun oldu. Gençlik yıllarından itibaren sosyal hayatın ve ticaretin içinde oldu. 1977 yılından itibaren ticarette ailesinin mesleği olan Bartın’ın en büyük elektrik atölye işletmeciliğine devam etti. 1985 yılında Doğru Yol Partisi gençlik kolunda görev alarak siyasete giriş yaptı. 1991-1997 arasında DYP yönetiminde görev aldı. 1997’de DYP merkez ilçe başkanlığı görevine seçildi. Görevini 2000 yılına kadar sürdürdü. Daha sonra siyasete bir süre ara veren Mehmet Kasapoğlu, 2018 yılında İYİ Parti Genel Merkezi tarafından Bartın İl Başkanlığı görevine atanmış, 2020 yılında ise kongre ile seçilerek il başkanı oldu. Evli ve 2 çocuk babası.

CEYDA SARGIN KİMDİR?

Milletvekili adaylığı için BARO yönetiminden istifa eden Av. Ceyda Sargın kimdir:  Bartın’ın ilk tavuk çiftliklerinden  Pırtıcı Ahmet’in torunu, Cengiz Halıcıoğlu’nun kızı olan Ceyda Sargın, 1983 yılında Bartın’da doğdu. İlköğretimini Bartın Cumhuriyet İlkokulunda tamamladıktan sonra orta ve lise eğitimini Bartın Lisesi’nde tamamladı. 2001 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazandı ve 2007 yılında Bahçeşehir Üniversitesinden mezun oldu. 2008 yılından bu yana serbest avukat olarak çalışıyor. 2012 yılında Av. Semih Sargın ile evlendi. İki çocuk annesi. 2017 yılında Bartın İYİ Parti teşkilatının kurucu üyeleri arasına girdi. 01/06/2022 yılında Bartın Kadın Kolları Başkanlığı oldu. Halen partinin kadın politikalarından sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini sürdürüyor. Bartın Barosu yönetim Kurulu üyeliğine 2022 yılı Ekim ayında seçildi, 16/03/2023 tarihinde bu görevinden 28. Dönem milletvekilliği aday adaylığı için istifa etti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bartın İYİ partide adaylık için çifte istifa!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir