Bartın Kredi Kefalet’te Kadir Akal, Ulus’ta Mehmet Cüre ile yetki aldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, önce Ulus’ta ardından Bartın’da olağan genel kurula gitti. “Deprem afeti döneminde kongre mi olur?” tartışmasının gölgesinde geçen kongreler sonunda Ulus’ta Mehmet Cüre, Bartın’da Kadir Akal, genel kurul üyelerinden yeniden yetki aldı.

BARTINSTAR/ŞEHİR

S.S.Bartın Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kurulu, Bartın Belediye Sosyal Tesislerinde dün yapıldı. 500’ün üzerinde üyenin katıldığı kongrede mevcut başkan Kadir Akal ile Bartın Şoförler Odası Yönetim Kurulu üyesi Şerafettin Kırkaya adaylığını açıkladı.

Belediye Başkanı Cemal Akın, çok sayıda oda başkanı ve delegelerin katıldığı kongre öncesi taktik savaşı yaşandı. Kongre başlangıcında kooperatif ortak ve üyelerinin  1. derece yakınlarının adi vekalet ile oy kullanması, kooperatif yönetimi üst kuruluştan gelen temsilciler tarafından kaşelenmesi gerektiği iddiasıyla engellenmeye çalışıldı. Bunda başarılı olunamadı ancak muhalifler arasında yılgınlığa neden oldu. Aday Şerafettin Kırkaya’nın divan önerisi de üst kuruluş temsilcisi tarafından engellenmek istendi.

Muhalefetin tüm girişimleri püskürtülünce mevcut yönetim, açık oylama ile yeniden yetki aldı. Daha önce aday olacağını açıklayan Ayhan Tepe ise aday olmadı. Tepe, deprem nedeniyle hayatın normal akışına döndüğü bir dönemde olağanüstü kongre toplama hakkını saklı tutacaklarını açıklamıştı.

18 Şubat 2023 Cumartesi günü Ulus Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi olağan genel kuruluna tek adayla gidildi. Mevcut başkan Mehmet Cüre, açık yapılan oylama sonunda yeniden başkanlığa seçildi. Daha önce aday olacağını duyuran Yusuf Yıldırım, deprem bölgesindeki faaliyetleri nedeniyle kongreye katılmadı. Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, Bartın Odalar Birliği Başkanı Yılmaz Akdeniz, Bartın Terziler Odası Başkanı Hulusi Kaymakçı, Ulus Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Barış Gökalp ile Ulus, Abdipaşa ve Kumluca’dan yeterli sayıda üye kongreye katılım sağladı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bartın Kredi Kefalet’te Kadir Akal, Ulus’ta Mehmet Cüre ile yetki aldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir