Madenciler sorunlarını Kalaycı’ya anlattı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

HEMA Holding tarafından bayram öncesi 6 ay ücretsiz izne çıkartılan işçiler, seslerinin duyurulması için AK Parti İl Başkanlığı’na gitti. İl Başkanı Turhan Kalaycı “Her zaman yanınızdayım. Söz, sesinizi duyuracağım” dedi.

Amasra’da termik santral kurmak isteyen HEMA Holding tarafından ücretsiz izne ayrılan işçiler, sorunlarını Ankara’ya iletmek için AK Parti Bartın İl Başkanlığı’na geldi. İktidar partisinden destek isteyerek sorunlarının Ankara’ya iletilmesini isteyen madencileri İl Başkanı Turhan Kalaycı ağırladı. İşçilerin sorunlarını ve taleplerini anlattığını ifade eden Kalaycı, şu mesajları verdi:

ŞİRKET ÖZEL AMA SORUNLARINIZI DUYURACAĞIM 

Tüm halkımıza olduğu gibi madenci kardeşlerimize de partimizin kapısı her zaman açık. İşçi kardeşlerimiz 6 ay sonunda büyük ihtimalle işlerine son verileceğini anlattılar. Destek istediler. Ben her zaman işçi kardeşlerimizin yanındayım. Onların sesi olmaya hazırım. Kazancını alnının teriyle yerin metrelerce altında kazanan bu emekçilerimizin talepleri bizim için önemli. Tabii taleplerine karşılık neler yapabileceğimizi konuştuk. Söz konusu şirket özel olduğu için herhangi bir yaptırım söz konusu olamıyor. Ancak işçi kardeşlerimizin mağduriyetini ilgili kurum ve kuruluşlara ileteceğimin sözünü verdim. İnşallah sorun kısa sürede çözülür.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Madenciler sorunlarını Kalaycı’ya anlattı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir