“Bartın milletvekilini listeye koymadılar”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Külliye’ye giden CHP’li” tartışması sürerken CHP eski Milletvekili Muharrem İnce çarpıcı açıklamalar yaptı: “2018’de yanımda duran arkadaşların hepsini harcadılar. Bartın Milletvekilini listeye koymadılar. Zonguldak mitingine çıkmadım, çekilmeyi düşündüm…”

Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan’ın “CHP’li bir siyasetçinin Erdoğan ile görüştüğü” iddialarının odak ismi Muharrem İnce, Habertürk’te Didem Arslan’ın sorularını yanıtladı.

2020’deki CHP kurultayında aday olacak mısınız sorusuna “iddiamdan vazgeçmiş değilim” yanıtını veren İnce “2018 seçimlerinde aday olmamayı düşündünüz mü?” sorusuna çarpıcı bir yanıt verdi. “Düşündüm. Zonguldak mitinginde haytayım dedim. Doğru değildi, ne hastası. Çekilmeyi düşündüm” ifadelerini kullandı.

ZONGULDAK MİTİNGİNDE HASTA DEĞİLDİM, ÇEKİLMEYİ DÜŞÜNÜYORDUM

İnce, dönemin Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya’yı da andığı cevabında şu ifadeleri kullandı: “Listeler açıklanınca baktım, benim yanımda duran arkadaşların hepsini harcadılar. Tanju Özcan dahil, o da gitmişti. Zonguldak mitinginde ‘hastayım’ dedim. Doğru değildi, ne hastası. Çekilmeyi düşündüm. İlk kez size açıklıyorum. Bartın milletvekilini listeye koymamışlardı. Ekibini satmış adam oluyorsun. Bütün milletvekillerinin hepsini liste dışı bıraktılar. ‘Çekileyim, buyurun kendiniz aday olun’ dedim. Sonra ‘kamuoyunda cumhurbaşkanı adayı oldu şımarıklık yapıyor derler’ dedim. Ama çekilse miydim o zaman? Şimdi tekrar geri dönsem çekilirdim. Ama ben cumhurbaşkanı olmak istiyordum. Kazanmak, Türkiye’yi yönetmek istiyordum.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
“Bartın milletvekilini listeye koymadılar”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir