Bartın Sağlık Müdürlüğü’nün önü miting meydanı gibi!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
bartinstar

Ayrımcı zam düzenlemesine itiraz eden sağlık çalışanları Bartın İl Sağlık Müdürlüğü önünde eylem yapıyor.

BARTINSTAR/GÜNDEM

Türk bayrakları ve Sağlık Sen flamaları taşıyan sağlık çalışanları, İl Sağlık Müdürlüğü önünde toplandı. Sendikanın genel merkezi tarafından alınan iş bırakma eylemine uyan Bartınlı sağlıkçılar, şu sıralarda basın açıklaması yapıyor. Eyleme 112 Acil sağlık hizmetleri, acil servis, acil ameliyathane ve yoğun bakımlar dışındaki tüm sağlık çalışanları katılıyor. Geçen hafta hekimlere 2 bin 500 TL ile 5 bin TL arasında yapılmıştı. Sağlık çalışanları ayrımcılık yapıldığı gerekçesiyle eylem kararı almıştı.

Sağlık Müdürlüğü önünde yaklaşık 150 sağlık çalışanının katıldığı gözlendi. Basın bildirisini Sağlık Sen Bartın Şubesi Başkanı Naci Durmuş okudu. Durmuş “Buradan uyarıyoruz. Siz bizi görmezseniz biz de sizi görmezden geliriz. Meclisten kapsamlı ve adil bir zam kararı bekliyoruz. Aksi bir uygulamayı sindirmemiz mümkün değildir” dedi.

bartinstar

Pandemiyle mücadele sürecinde tüm sağlık çalışanlarının fedakarca mücadeleye ettiğine işaret eden Durmuş, “Sağlık çalışanlarını alkışlarken sadece bir kısmını mı alkışlıyorsunuz” diye sordu. “Zam konusuna gelince bu ayrımcılık niye. Ayrımcılık yaparak çalışma barışının sağlanacağını mı sanıyorlar? Bu mümkün değildir. Bu durum kabul edilemez. Bu, sağlık ortamının, iş barışını, huzurunu dinamitlemektir” mesajı verildi.

bartinstar

İş bırakma eyleminin Perşembe günü de yapılacağını duyuran sendika sözcüleri, herkesten destek istedi.

Eylem ardından Erik Dalı Gevrektir müziği eşliğinde bayraklar sallandı. Uzun süre İzmir Marşı eşliğinde eylem devam etti. Kalabalık eylem ardından sessizce dağıldı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bartın Sağlık Müdürlüğü’nün önü miting meydanı gibi!
bartinstar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir